Ten chłopiec schudł aż 106 kilo! Szokująca metamorfoza SYLWETKI

Najgrubszy chłopiec świata schudł… 106 kilo! Aktualnie 13-letni Arya Permana pochodzący z Indonezji marzy o operacji usunięcia nadmiaru skóry. Zobacz szokującą metamorfozę i najnowsze zdjęcia, ukazujące obecną sylwetkę dziecka!

W wieku 10 lat Arya ważył około 192 kilogramów, przez co okrzyknięto to go najgrubszym dzieckiem na świecie. Chłopiec odżywiał się bardzo niezdrowo. Codziennie jadł smażonego kurczaka, pił słodkie i kolorowe napoje gazowane.

Jeśli chciał zjeść lub wypić coś słodkiego, to po prostu mu to dawaliśmy. Jak chciał zupkę chińską z makaronem, to ją gotowaliśmy – powiedział jakiś czas temu Ade Somantri, ojciec 13-latka w rozmowie z dziennikarzami Daily Mail.

Chłopiec nie miał siły chodzić. Nawet przejście 5 metrów było dla niego katorgą. O pójściu do szkoły również nie było mowy. Rodzice nie ukrywają, że popełnili ogromny błąd, doprowadzając do otyłości swojego ukochanego syna.

Operacja była nieunikniona. Początkowo rodzice byli przeciwni, bali się o zdrowie syna, jednak po konsultacjach z lekarzami zrozumieli, że jeśli Arya nie zostanie zoperowany… umrze w ciągu kilku najbliższych lat. Arya to najmłodszy pacjent na świecie, u którego przeprowadzono operację zmniejszenia żołądka. Trwała ona 5 godzin. Przeprowadzili ją lekarze ze szpitala w Dżakarcie.

Początkowo Arya był zły, bo kochał jedzenie. Po operacji, kiedy dużo zjadł, to od razu zaczynał wymiotować –tłumaczy ojciec chłopca.

Aktualnie 13-letni Arya Permana waży 86 kilogramów. Jego dieta składa się głównie z następujących składników: ryby z grilla, warzywa, zupy i owoce. Chłopiec ma jeszcze jedno marzenie. Chciałby, aby usunięto z jego ciała nadmiar zwisającej skóry, która jest defektem drastycznej zmiany wagi.

Źródło: Daily mail, o2

Zobacz też: Rodzisz w 2019 roku? Oto lista najpiękniejszych imion DLA CHŁOPCÓW

Komentarze

Komentarze