TEN CZYNNIK podwaja ryzyko śmierci z powodu COVID-19!

Naukowcy z Wielkiej Brytanii wymienili czynnik, który podwaja ryzyko śmierci z powodu COVID-19 – donosi The Telegraph. Według ekspertów z Imperial College w Londynie, jest to choroba nerek.

Choroba nerek podwaja ryzyko śmierci w wyniku koronawirusa

Eksperci przeanalizowali dane zebrane od 372 zakażonych pacjentów, którzy zostali przyjęci na oddziały intensywnej terapii w czterech szpitalach w Londynie i Birmingham w okresie od 10 marca do 23 lipca. 216 pacjentów miało problemy z nerkami, przewlekłe lub spowodowane infekcją, z czego 107 pacjentów zmarło. W tym samym czasie z pozostałych 156 zakażonych bez patologii nerek zmarły 32 osoby. Naukowcy przypisują to wpływowi zakażenia koronawirusem na organizm jako całości, „sieciowaniu” między płucami a nerkami oraz stosowaniu środków toksycznych w leczeniu choroby.

Czytaj też: Odkryto NOWE objawy zakażenia koronawirusem! To się dzieje z nogami!

Sześciokrotnie zwiększa ryzyko śmierci

Wcześniej naukowcy z University of Liverpool zidentyfikowali czynnik, który sześciokrotnie zwiększa ryzyko śmierci z powodu koronawirusa. Mowa o sekwencyjnej chorobie grypy i COVID-19. Naukowcy przeprowadzili eksperyment na myszach. Część z nich była zarażona koronawirusem, inne grypą i koronawirusem. Zgodnie z wynikami badań okazało się, że choroba u gryzoni z drugiej grupy miała o wiele cięższy przebieg.

Statystyki dla COVID-19

Jak dotąd koronawirusa stwierdzono u prawie 40 milionów ludzi z całego świata, z czego 1,11 mln osób zmarło.

Źródło: The Telegraph

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze