TEN JEDEN SMS kosztował ją 18 tysięcy złotych! Policja ostrzega przed oszustami!

Zdarzenie, do którego doszło ostatnio w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w województwie opolskim, powinno stać się przestrogą dla wszystkich! Kobieta, która zgłosiła się do funkcjonariuszy policji poinformowała, że z jej konta bankowego ściągnięto 18 tysięcy złotych! Wszystko za sprawą jednego sms-a…

– Kobieta poinformowała policjantów, że została oszukana. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszająca otrzymała SMS-a z informacją, że ma uregulować zadłużenie za usługę telefoniczną w wysokości 1,47 złotych. W przeciwnym razie jej telefon miał zostać zablokowany – informują policjanci z Kędzierzyna Koźla.

Okazuje się, że w wiadomości, która przyszła do mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znajdował się link do strony internetowej banku.

– Kobieta weszła na niego i od razu została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdziła przelew na kwotę w wysokości 1,47 zł – tłumaczy funkcjonariusz policji.

Ofiara zorientowała się, że doszło do oszustwa, kiedy otrzymała ze swojego banku wiadomość o wykonanym przelewie. Przeraziła się kiedy dostrzegła kwotę nie 1,47, a 18 tysięcy złotych!

Funkcjonariusze przestrzegają klientów sieci komórkowych przed coraz częściej występującymi oszustwami. Zalecają, by nie odpowiadać na SMS-y oraz MMS-y od nieznanych numerów.

Źródło: FAKT

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: Dramatyczne chwile ośmiolatka. ZOBACZ co się działo na wyciągu narciarskim!

Komentarze

Komentarze