TEN POPULARNY NA CAŁYM ŚWIECIE NAPÓJ MA DZIAŁANIE ANTYNOWOTWOROWE! Pijesz go?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia, bez wypicia kawy. Jak się okazuje, kofeina zawarta w niej, może mieć dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Badania naukowe potwierdzają również, że filiżanka czarnej kawy może mieć decydujący wpływ na stan naszego zdrowia. Zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona, poprawia perystaltykę jelit.

Wiele się mówi o jej antynowotworowych właściwościach. Czy kawa naprawdę może mieć tak istotny wpływ na nasze zdrowie?

Chroni nas przed chorobami układu krążenia i miażdżycą

Polifenole, które znajdują w składzie kawy chronią przed powstawaniem blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych, eliminując ryzyko powstawania zakrzepów. Obniżają również poziom złego cholesterolu w organizmie.

Pita regularnie obniża ciśnienie krwi

Regularne picie kawy powoduje, że organizm przyzwyczaja się do kofeiny i zwiększa tolerancję na jej działanie, to powoduje, że obniża się także nasze ciśnienie.

Ma działanie antyrakowe

„Kawa ma szereg korzyści zdrowotnych, a najnowsze odkrycia sugerują, że może to mieć znaczący wpływ na ryzyko zachorowania na raka wątroby- powiedział doktor Oliver Kennedy z Uniwersytetu w Southampton.

„Pokazaliśmy, że kawa zmniejsza marskość, a także raka wątroby w sposób zależny od dawki. Odnotowano również, że kawa zmniejsza ryzyko śmierci z wielu innych przyczyn. Nasze badania dowodzą, że pita z umiarem może być wspaniałym naturalnym lekarstwem”- powiedział natomiast inny naukowiec, profesor Peter Hayes z Uniwersytetu w Edynburgu.

Jak dowodzą badania, filiżanka czarnej kawy dostarcza naszemu organizmowi przeciwutleniaczy, które działają niszcząco na zmienione chorobowo komórki. Kofeina działa przeciwzapalnie, zmniejsza ryzyko występowania czerniaka oraz raka piersi u kobiet. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na raka jelit.

Zapobiega cukrzycy typu 2

Picie czarnej kawy wpływa dobroczynnie na nasz organizm, redukując wchłanianie glukozy. Chroni także przed rozwojem cukrzycy typu 2.

Poprawia koncentrację

Wiele osób sięga po kawę w ciągu dnia, by nieco się ożywić. Kofeina zawarta w kawie ma bowiem działanie pobudzające, wpływa na naszą koncentrację i czujność.

Zobacz też: NIE DO WIARY! Zobacz co się stanie, gdy zjesz awokado każdego dnia!

Źródło: ddob.com

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze