Ten SOK może ZAPOBIEGAĆ RAKOWI! Włącz go do swojej diety STOPNIOWO

Sok z tych warzyw jest niezwykle zdrowy dla organizmu ze względu na bogatą ilość azotanów.

Buraki pomagają rozszerzyć i rozluźnić naczynia krwionośne. Sok z buraka jest niezwykle cenny dla wątroby. Buraki zawierają betainę, która pomaga zapobiegać lub zmniejszać złogi tłuszczowe znajdujące się w wątrobie. Betaina może również pomóc chronić wątrobę przed toksynami.

 

Azotany zawarte w sokach z buraków zwiększają przepływ krwi do mózgu u osób starszych i spowolniają proces poznawczy, a więc  mogą przyczynić się do ograniczeia demencji starczej. Buraczany sok to przede wszystkim źródło witaminy C oraz potasu, który wpływa prawidłowo na rozwój układu nerwowego oraz pracę mięśni.

 

Za intensywny kolor buraka jest odpowiedzialna betalaina. Ma ona zdolności chemo-zapobiegawcze wobec niektórych komórek rakowych. Uważa się, że betalainy to „zmiatacze wolnych rodników”, które pomagają znaleźć i zniszczyć niestabilne komórki w ciele.

 

ZOBACZ TEŻ:SAŁATKA bogata w WITAMINĘ C! Przygotujesz ją w 10 MINUT, potrzebne tylko 3 SKŁADNIKI!

 

Jeżeli zdecydujemy włączyć do swojej diety sok z buraków, należy zrobić to stopniowo, aby organizm mógł się przyzwyczaić.  Następnie można zwiększać porcje. Jeśli nie lubimy smaku buraka, warto dodać plasterki jabłka, mięty, cytrusy lub marchew.

 

Źródło:radiozetzdrowie

Komentarze

Komentarze