Ten sprzęt PRZEBIŁ MU OKO! Teraz przestrzega innych WCZASOWICZÓW

W okresie wakacyjnym dla większości urlopowiczów plażowanie to popularna i przyjemna forma rozrywki. Może ona jednak narazić nas na utratę zdrowia, a nawet życia.

Jak wynika z badań Amerykańskiej Komiski ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, w latach 2008-2017 ponad 31tys. osób było leczonych w USA z powodu urazów, jakich doznano przez parasole plażowe.

 

Jak relacjonuje Ed Quigley 4 lata temu spędzał czas ze swoją rodziną na Bethany Beach w amerykańskim stanie Delaware. Wtedy nagle parasol plażowy wyleciał z piasku i przebił jego lewe oko, przebijając mózg.

„Nie zdawałem sobie sprawy z niebezpieczeństwa przed moim wypadkiemOd czasu mojego wypadku odkryłem, że w ciągu roku dochodzi do tysięcy obrażeń, a większość z nich nie jest zgłaszana. Teraz zajmuję się uświadamianiem społeczeństwa, jakie niebezpieczeństwa można spotkać na plaży”- powiedział mężczyzna.

 

ZOBACZ TEŻ:O mały włos nie zginął jej synek. Matka ostrzega wszystkich rodziców [SZOKUJĄCE WIDEO]

 

Przebywajc na plaży warto uważać na parasole, szczególnie, gdy towarzyszy im silny wiatr. Wtedy ryzyko zwiększa się, że przyrząd zostanie porwany. Może on się wtedy okazać pułapką dla zdrowia i utraty życia. Warto poprosić ratwnika plaży, aby odpowiednio zamocował parasol w piasku. Na plaży dzieci powinny bawić się blisko swoich opiekunów.

 

Żródło:wyborcza.pl

Komentarze

Komentarze