TEŚCIOWA Z KOSZMARÓW? Zobacz, jakie ma cechy!

Wtrąca się w wychowywanie waszych dzieci, knuje rodzinne intrygi, a może traktuje cię jak zło konieczne? Poniżej prezentujemy najgorsze cechy teściowej! Zobacz, jak sobie z nimi radzić.

Wtrącanie się w życie waszej rodziny

Ta jedna z cech, która potrafi doprowadzić do szału osoby o anielskiej cierpliwości. Teściowe uwielbiają wtrącać się w nie swoje sprawy, krytykować, a także negatywnie komentować zachowania waszej rodziny. Co gorsza, często uważają, że to one mają stuprocentową rację . Co zrobić w takiej sytuacji? Delikatnie dać do zrozumienia teściowej, by spuściła z tonu i zajęła się własnym życiem.

Rozpieszczanie wnuków

Warto porozmawiać z teściami na temat zasad, które obowiązują w waszym domu. Dziadkowie powinni ich przestrzegać, ponieważ, jeśli pozwolą dzieciom na zbyt wiele, może to wpłynąć negatywnie na ich zachowanie. To wy ustalacie reguły, jeśli dziecko nie może pić mleka, jeść chleba czy słodyczy, powinni tego kategorycznie przestrzegać, chodzi bowiem o dobro pociechy!

Rywalizacja o względy syna / córki

Dojrzała emocjonalnie kobieta pozwoli swemu dziecku odejść i pomoże mu w usamodzielnieniu się. Niedojrzała? Zrobi wszystko, by uprzykrzyć ci życie. Zarówno matka jak i dziecko, które wstępuje w związek małżeński muszą uświadomić sobie, że potrzene jest zaznaczenie pewnych granic.

Obgadywanie synowej / zięcia

Nie ma nic gorszego niż obgadywanie i knucie rodzinnych intryg. Jeśli stajesz się ofiarą takich niepotrzebnych spięć, powiedz bez ogródek, że według ciebie jest to zachowanie niewłaściwe! Mów do skutku, dopóki będzie to konieczne.

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: Oto cechy osób inteligentnych emocjonalnie! ZOBACZ czy je posiadasz!

Komentarze

Komentarze