„To absolutny rekordzista”- powiedzieli w szpitalu! Na świat przyszedł NAJWIĘKSZY NOWORODEK w…

„Taką wagę dzieci osiągają zazwyczaj w trzecim, czwartym miesiącu życia. Chłopiec urodził się siłami natury silny, zdrowy i ma wilczy apetyt. Gratulujemy rodzicom, a całej rodzinie życzymy zdrowia”- napisano na oficjalnej stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Słowa dotyczyły wyjątkowego chłopca- noworodka Pawełka, który przyszedł na świat w słupskim szpitalu.

Chłopca okrzyknięto mianem największego noworodka w historii szpitala. Tuż po urodzeniu jego waga wynosiła 5270 gramów. Mierzył zaś 60 centymetrów.

„Chłopiec urodził się w stanie bardzo dobrym, otrzymał 10 punktów w skali Apgar, czyli maksymalną liczbę punktów jaka jest możliwa przy ocenie stanu zdrowia. Jest piękny i zdrowy. Gratulacje należą się mamie, gdyż urodzenie tak dużego dziecka siłami natury jest zadaniem ekstremalnie trudnym.

Chłopiec to absolutny rekordzista. Podczas swojej wieloletniej praktyki lekarskiej pierwszy raz spotykam się z tak dużym noworodkiem, który przyszedł na świat siłami natury- powiedziała pani Magdalena Kukulska, która pracuje w szpitalu na oddziale neonatologicznym jako starszy asystent.

największy noworodek, noworodek Pawełek, Szpital w Słupsku

Rodzicom chłopca serdecznie gratulujemy 🙂 🙂

Zobacz też: NIETYPOWY NOWORODEK. Gdy się urodził, POŁOŻNA ZDĘBIAŁA

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku

Źródło zdjęcia: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, pixabay.com

Komentarze

Komentarze