To jest z jednej strony mocna rzecz. Z drugiej pokazuje jaką bohaterką jest kobieta! ZOBACZ jak wygląda rozwarcie podczas … porodu!

Mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką bohaterka i po prostu mistrzynią jest rodząca kobieta. Dlaczego poród jest tak bolesny? Jak wygląda rozwarcie w momencie porodu? Możesz zobaczyć na tym zdjęciu. I zrozumieć siłę drzemiącą w kobiecym ciele.

 

To zdjęcie jasno dowodzi, dlaczego mamy są bohaterkami. Fotografia potwierdza bowiem cudowność ich ciał oraz drzemiącą w ich ciałach siłę. Poród, który jest bez wątpienia niezwykłym doświadczeniem, niesie ze sobą także ból. Ciało rodzącej dokonuje rzeczy, które pozornie mogłyby wydać się wręcz niemożliwe. Ale mimo bólu okazują się wykonalne.

 

Dla niektórych kobiet ból podczas porodu naturalnego był tak duży, że nie planują tego doświadczenia już nigdy powtórzyć. Część, mimo bólu, uznaje, że było warto i nie boi się kolejnych porodów. Zobaczenie po raz pierwszy własnego dziecko często zaciera wspomnienie trudów. Jakich?

 

Kiedy rozpoczynają się czynności porodowe, a więc kiedy rozwarcie szyjki macicy jest całkowite wynosi ono 10 cm. Jak to wygląda? Świetnie ilustruje to zdjęcie zamieszczone na Facebooku przez The Village Midwife.

 

 

Komentarze

Komentarze