To mogło skończyć się tragicznie! 8-latka POGRYZIONA PRZEZ PSA RASY AMSTAFF!

Do przerażającego zdarzenia doszło ostatnio Wałbrzychu. 8-letnia dziewczynka została zaatakowana przez psa rasy amstaff i pogryziona przez niego w przedramię. 8-latka została uratowana przez mężczyznę, który w obronie dziecka zranił psa nożem.

Kiedy mężczyzna wraz z 8-letnią córką i jej koleżanką mijali grupę nastolatków, pies, któremu chwilę wcześniej zdjęto kaganiec zaatakował dziecko w ramię i ciągnął je po chodniku.

„Z relacji świadków wynika, że nic nie wskazywało na to, że pies może zareagować w taki sposób. Jedna i druga strona próbowały odciągnąć tego psa, ale amstaff nie reagował. Mężczyzna, który opiekował się dwiema dziewczynkami, uderzył psa w głowę małym nożem, który miał w kieszeni. Za pierwszym razem pies nie zareagował. Dopiero za drugim razem puścił z uścisku szczęki przedramię dziewczynki”- tak sprawę relacjonował sierżant szt. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Dziecko zostało natychmiast odwiezione do szpitala, natomiast sprawą zajmuje się policja. 15-letnia właścicielka psa rasy amstaff odpowie przed sądem rodzinnym za niezachowanie ostrożności i doprowadzenie do pogryzienia oraz utraty zdrowia dziecka.

8-latka pogryziona przez psa, amstaff, amstaff zaatakował dziecko

Zobacz też: Pies RZUCIŁ SIĘ NA 5-LATKA. Chłopca broniła CIĘŻARNA MATKA

Źródło: telewizjarepublika.pl

Źródło zdjęcia: Facebook @Anna Przybyła, pixabay.com

Komentarze

Komentarze