To najlepszy sposób, aby BOBAS ZACZĄŁ MÓWIĆ. Potwierdzają to LICZNE EKSPERYMETY

To najbardziej efektywny sposób, aby maluch  zaczął mówić i rozumieć język. Dotyczy to również dzieci niepełnosprawnych.

To sposób na wychowanie mądrego i szczęśliwego człowieka– przekonuje pomysłodawczyni akcji: „ Cała Polska czyta dzieciom”. Czytając swojemu dziecko regularnie 20 min dziennie przed snem wzmacniamy nie tylko więź z maluchem, ale uczymy je języka, poszerzamy wiedzę, budujemy wyobraźnię, procesy zapamiętywania oraz koncentrację.

 

W jakim okresie życia zacząć czytać dziecku?

Należy zacząć czytać książki dziecku już od urodzenia. Rodzice często postępują tak, jakby umiejętności językowe ich pociech rozwijały się same, jakby myśleli, że w pewnym momencie włącza się jakiś przycisk i dziecko samo zaczyna mówić. Maluch nie nauczy się dobrze języka, jeżeli nie mówimy do niego dużo i wyraźnie, nie czytamy mu i nie zachęcamy do rozmów”-tłumaczą eksperci.

 

ZOBACZ TEŻ:Skutecznie wspomaga leczenie BLIZN POTRĄDZIKOWYCH! Możesz dodawać go do peelingów i kremów

 

Okres niemowlęcy jest istotny dla dziecka, ponieważ od początku wyrabiamy w nim nawyk słuchania. Dzięki temu w przyszłości nie będzie problemu podczas czytania mu książek. Udowodniono, że czynność ta stymuluje rozwój mózgu. U dziecka niewidomego i upośledzonego regularne czytanie wykazało, że ma lepiej rozwinięte płaty skroniowe niż zdrowe dzieci u których od urodzenia nie czytano.

Rodzic czytając powinien robić to głosem uspokojonym  i wyraźnym, aby wzbudzić u dziecka poczucie bezpieczeństwa, ciekawość oraz  zainteresowanie.

 

Żródło:mamotoja / pixabay

Komentarze

Komentarze