To pierwszy taki przypadek! Ktoś zostawił noworodka w świdnickim Oknie Życia

To pierwszy taki przypadek! Ktoś zostawił noworodka w świdnickim Oknie Życia. Okno życia powstało w tym mieście dokładnie 10 lat, jednak przez cały ten czas dzwonek milczał.

Okno życia– specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, bezpieczne pozostawienie go w nim. Matka, która pozostawia maleństwo może czuć się całkowicie anonimowa. Okno życia jest ogrzewane i wentylowane. 

„Okno życia” przy Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy otwarto dokładnie 10 lat temu, jednak dopiero teraz odnotowano pierwszy przypadek dziecka, które tam trafiło. Do zdarzenia doszło 27 września, o godzinie 19;41. Pracowników ośrodka zaniepokoił wówczas dzwonek, który zasygnalizował obecność malucha.

Po 10 latach od poświęcenia i otwarcia okna w naszej placówce, ktoś przyniósł do niego dzieciątko – mówi s. Bernadetta Żygadło w rozmowie z dziennikarzami „Gościa Niedzielnego”.

Zobacz też: Kobieta w ciąży straciła przytomność po wypiciu glukozy z apteki! To był początek koszmaru…

Chłopiec, którego pozostawiono w Oknie Życia dostał następujące imiona: Józef Ignacy. Jakie będą jego dalsze losy?Opiekę nad maluszkiem przejmie ośrodek adopcyjny. Mamy nadzieję, że niebawem trafi do nowej, kochającej rodziny, która zajmie się jego wychowaniem.

 

Źródło: Gość niedzielny

Zdjęcie: Wikipedia

 

Zobacz też: Znaleźli kamień o takim kształcie… 

 

Komentarze

Komentarze