TO prawdziwe zagrożenie internetu! Badania dowodzą, że…

Komunikatory internetowe, Facebook, SMS-y i inne zapośredniczające komunikację technologie, nigdy nie miały dobrej prasy. Dlaczego?

Rozluźnienie więzi międzyludzkich

Spadek jakości relacji międzyludzkich i rozluźnienie więzi przyjacielskich, to jedne z łagodniejszych zarzutów, jakie zwykliśmy kłaść na ich barki. Najnowsze badania pokazują, że wbrew powszechnej opinii, komunikacja internetowa może pomagać w nawiązywaniu zdrowych i bliskich relacji.

Najnowsze badania

Izraelscy naukowcy przeanalizowali treści SMS-ów oraz rozmów internetowych 231 osób w wieku licealnym. Wnioski, opublikowane w czasopiśmie „Computers in Human Behavior”, są zaskakujące.

Wyniki

Okazuje się, że aż 100 na 150 zapośredniczonych przez te media rozmów, uczniowie rozpoczynali pod wpływem uczuć smutku, niepokoju lub gniewu, które po rozmowie ulegały znacznej redukcji. Okazuje się, że mimo iż ludzie nie widzieli się twarzą w twarz, znajdowali u swoich rozmówców pocieszenie.

Czytaj też: Eksperci ostrzegają: NARZEKANIE może…

internetu
Pixabay

“Wyniki badań dowodzą, że komunikacja internetowa między introwertycznymi nastolatkami, a ich rówieśnikami, stanowi dla nich źródło emocjonalnego pocieszania. W konsekwencji prowadzi do poprawy ogólnego nastroju” – pisali w publikacji naukowcy.

Potwierdza to rezultaty ich poprzednich badań. Wykazały one, że osoby, które rozmawiają ze swoimi przyjaciółmi online, doświadczają uczuć wzajemnej bliskości w stopniu większym niż przy komunikacji „twarzą w twarz”.

Czyżby internet jednak nas do siebie zbliżał a nie oddalał?

Czytaj też: Przyjaźń damsko-męska – realna czy nie?

Źródło: Womanitely.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze