Dziecko i Figura

WAŻNE TEMATY

„TO SEKSISTOWSKA ŚWINIA! Kobietę traktuje gorzej”. Zobacz GŁOŚNĄ KAMPANIĘ! [FILM]

alkoholizm, uzależnienie od alkoholu, kampania społeczna

Alkoholizm to straszna choroba- wyniszczająca nie tylko osobę uzależniona, ale również bliskich. Jakiś czas temu na portalu YouTube udostępniono głośną kampanię, która ma na celu uświadomienie, w szczególności kobietom czym grozi zbyt częste spożywanie alkoholu. Kampanię zatytułowano w następujący sposób: „TO SEKSISTOWSKA ŚWINIA! Kobietę traktuje gorzej”.

Twórcy kampanii nakręcili film, który skierowany jest przede wszystkim do kobiet. Na stronie internetowej umieszczono kilka punktów- dowodów, które potwierdzają, że kobiety znacznie szybciej wpadają w nałóg alkoholowy. Podajemy kilka z nich.

Udowodniono, że kobieta która waży tyle samo co mężczyzna, po wypiciu identycznej porcji alkoholu wchłania go znacznie więcej. Wynika to z ich genetyki. Kobiety znacznie słabiej metabolizują alkohol, co doprowadza do szybszego uszkodzenia wątroby.

Alkohol wpływa na rozregulowanie funkcji hormonalnych, co za tym idzie wpływa także na cykl miesiączkowy. Kobiety, które spożywają duże ilości alkoholu narażone są na chorobę nowotworową sutka.

Po wypiciu alkoholu kobiety mają duży problem z wykonywaniem działań złożonych, takich jak jazda samochodem.

Kobiety, które spożywają alkohol są skłonne do zachowań ryzykownych, również seksualnych. Takie zachowania mogą skończyć się niechcianą ciążą, chorobą weneryczną, gwałtem.

Poniżej publikujemy film. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Zobacz też: Kasia MOŚ przykuła ŁAŃCUCHEM swojego PSA! Wokalistka znana z MIŁOŚCI do ZWIERZĄT zrobiła to DLATEGO, że… (VIDEO)

 

 

 

  
Wyżej