TO wypalenie 10 paczek papierosów robi z twoimi płucami! Wstrząsające wideo!

Palenie papierosów szkodzi prawie każdemu narządowi i układowi narządów w naszym ciele i zmniejsza ogólny stan naszego zdrowia. Ten okropny nałóg powoduje raka płuc, przełyku, krtani, jamy ustnej, szyi, nerki, pęcherza moczowego, wątroby, trzustki, żołądka, szyjki macicy, okrężnicy i odbytnicy, oraz zwiększa ryzyko ostrej białaczki limfoblastycznej.

Szkodliwe skutki palenia

Palenie powoduje również choroby serca, udar mózgu, tętniaka aorty, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, cukrzycę, osteoporozę, reumatoidalne zapalenie stawów, zwyrodnienie plamki żółtej oraz pogarsza objawy astmy u dorosłych. Ponadto, palenie powoduje stan zapalny i upośledza funkcje immunologiczne.

Czytaj też: Palisz papierosy w ciąży? Zobacz, jakie przykre konsekwencje może przynieść palenie tytoniu W TYM OKRESIE

Prawdziwa bomba chemiczna

Dym tytoniowy zawiera wiele substancji chemicznych, które są szkodliwe zarówno dla palaczy, jak i osób niepalących. Z ponad 7000 chemikaliów obecnych w dymie tytoniowym wiadomo, że co najmniej 250 jest szkodliwych (w tym cyjanowodór, tlenek węgla i amoniak), a co najmniej 69 może powodować raka.

Jeżeli dalej uważasz, że „palenie nie szkodzi” a choroby, które powstają w wyniku palenia „cię nie dotyczą”, obejrzyj poniższe wideo i zobacz, co się dzieje, gdy wypali się 10 paczek papierosów!

Źródło: Cancer

Zdjęcie YouTube

Komentarze

Komentarze