Trądzik? Ten problem dotyka nie tylko NASTOLATKÓW! Zobacz, jak sobie z nim radzić

Wielu z nas sądzi, że trądzik i problemy skórne dotyczą jedynie młodych, dojrzewających osób. To nieprawda. Ten problem może pojawić się u nas w późniejszym okresie, chociażby po 30-stce. Zobacz, czym spowodowane jest powstawanie trądziku po 30 roku życia i jak sobie z nim radzić.

Powstawanie trądziku po 30 roku życia może być spowodowane trybem życia, zanieczyszczonym powietrzem, pamiętamy przecież groźny smog krakowski. On też zaszkodził naszej skórze. Zła dieta, zbyt duża ilość produktów przetworzonych, za mało błonnika, warzyw, owoców, zaburzenia hormonalne to główne i najważniejsze czynniki od których zależy powstawanie trądziku po 30 roku życia – tłumaczy kosmetolog Anna Cymerman.

By zminimalizować ryzyko pojawienia się wyprysków warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Nie mogą to być produkty mające w swoim składzie alkohol. Jeśli używasz kosmetyków kolorowych np. fluidów, zastąp je podkładami / pudrami mineralnymi (np. marki Annabelle Minerals, Mary Kay, Ingrid). Osoby z cerą tłustą powinny również wybierać produkty bogate w kwasy owocowe, glinki, witaminę B5 a także cynk, unikać natomiast tłustych kremów oraz mleczek, toników z alkoholem, które wysuszają i podrażniają skórę.

A czy wy borykacie się z problemem trądziku, który wystąpił u was po 30-stce? Jak wygląda wasza codzienna pielęgnacja cery? Które kosmetyki są waszymi ulubionymi? Koniecznie napiszcie w komentarzu.

Źródło: www.drlegrand.pl

Zobacz też: Przez 27 LAT BYŁA W ŚPIĄCZCE! Poznaj jej niesamowitą historię

Komentarze

Komentarze