Trójmiasto stolicą „GRZECHU”? Policja rozbiła siatkę czerpiącą korzyści z prostytucji

Trójmiasto to nie tylko miejsce błogiego relaksu nad morzem. To również miejsce o prężnie działającej siatce prostytucji. Na szczęście, jej część właśnie została rozbita przez policję.

Wielki sukces białostockiej policji. Z internetu zniknął właśnie portal Roksa.pl, który w znacznym stopniu ułatwiał prowadzenie działań o charakterze sutenerskim, w tym m.in. usług prostytutek. Właściciele portalu wpadli dopiero po 15 latach działalności. Mężczyźni czerpali ogromne korzyści finansowe z publikacji ogłoszeń o charakterze seksualnym.

Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę  w wysokości 50 złotych – wykazało śledztwo prowadzone przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku, którzy przez ponad rok przyglądali się tej sprawie.

W tym czasie, właściciele Roksy mogli zarobić nawet 40 milionów złotych. 11 osób związanych z tą platformą internetową zostało zatrzymanych w Małopolsce. Jak donosi portal wsieci24.pl:

Właściciele portalu usłyszeli zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a ich pracownicy- zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która czerpie korzyści majątkowe z kuplerstwa, czyli z ułatwiania prostytucji. Tego typu portali z seks ogłoszeniami jest więcej. Działają one w najlepsze od wielu lat i zarabiają grube pieniądze na ułatwianiu nierządu – czytamy.

Na portalu Roksa.pl widnieje obecnie następujący cytat:

UWAGA!

Działalność portalu ROKSA.pl została zawieszona!

Informujemy, że zaprzestanie działalności portalu jest spowodowane realizacją postanowienia Prokuratury.

Nie mamy nic wspólnego innymi witrynami, podszywającymi się teraz pod naszą markę

Co z innymi portalami oferującym podobne usługi?

Portal Trójmiasto.pl też ma takie ogłoszenia

Portal Trojmiasto.pl został założony w 1998 roku. Poza najświeższymi informacjami z miasta, znajdują się na nim również ogłoszenia. Ogłoszenia te dotyczą wielu dziedzin – m.in. są to oferty pracy, sprzedaży aut oraz nieruchomości. Sporą część stanowią również ogłoszenia towarzyskie.

Na portalu Trojmiasto.pl znajdziemy m.in.  anonse dotyczące płatnego seksu i sponsoringu. Jak wylicza portal wsieci24.pl są to:

  • anonse dotyczące seksu bez zobowiązań (ponad 700 anonsów)
  • masażu i tańca erotycznego (ponad 270 ogłoszeń)

Portal Trojmiasto.pl jest wspierany przez Urząd Miasta w Gdańsku. Portal zarabia krocie na ogłoszeniach agencji towarzyskich. Prawdopodobnie z tego względu portal nie ma reklam od Google, który wyklucza wydawców promujących treści erotyczne i na nich zarabiających – czytamy na portalu wsieci24.pl

Niestety, policja kompletnie nie interesuje się tą częścią działalności portalu, który czerpie ogromne korzyści dzięki publikacji takich ogłoszeń, które dają mu nieprawdopodobny ruch.

Warto dodać, że portal Trojmiasto.pl jest wspierany przez Urząd Miasta w Gdańsku.

Źródło: wsieci24.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze