Twoja żona/partnerka jest w ciąży? Nie mów do niej o…

Istnieją pewne słowa, których lepiej jest nie mówić swojej ciężarnej żonie. Na przykład?

Życie ciężarnej kobiety nie zawsze jest usłane różami. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, jej mąż lub partner powinien być dla niej prawdziwym filarem siły i opanowania. Niestety, mężczyźni nie zawsze są taktowni i często wypowiadają słowa, które mogą później doprowadzić do prawdziwej katastrofy…

Oto 5 rzeczy na temat ciąży, których ciężarna kobieta nigdy nie powinna usłyszeć z ust swojego mężczyzny.

1. Komentarze na temat jej wagi

Kobieta w ciąży zazwyczaj bardzo martwi się swoim wyglądem. Ponieważ ciąża sprawia, że ​​kobieta chcąc nie chcąc – tyje, ostatnią rzeczą, jaką chce usłyszeć od ukochanego mężczyzny, są komentarze na temat jej wagi.

Jako mąż (lub partner) nigdy nie powinieneś robić jej następujących uwag:

  • ostatnio bardzo przytyłaś
  • dziecko musi być naprawdę duże
  • może to są bliźnięta?
  • pewnie będziesz potrzebowała cesarki, bo to dziecko jest naprawdę ogromne
  • to musi być córeczka, ponieważ ukradła ci urodę
  • ostatnio jesz za dwoje
  • mam nadzieję, że jak zaczniesz karmić piersią to schudniesz

Rada: postaraj się zachować te irytujące obserwacje dla siebie.

2. Zgadywanie płci dziecka

Wiele kobiet w ciąży (oraz ich partnerów) jeszcze przed urodzeniem chciałoby poznać płeć swojego dziecka. Istnieje wiele tradycyjnych przekonań na temat przewidywania płci. Zgadywanki oparte na kształcie brzucha są jednak bardzo mylące i po prostu nieprawdziwe. Takie gdybanie nie świadczy również dobrze o inteligencji osoby, która jest jego autorem.

Najlepiej jest zaakceptować fakt, że tylko lekarz i profesjonalny sprzęt medyczny są w stanie określić, jaka jest płeć dziecka.

3. Zachowaj ostrożność w związku z jej nastrojem

Ciąża wiąże się z ekstremalnymi zmianami hormonalnymi. Kobiety nie tylko doświadczają wahań nastroju, ale także licznych zmian – w sposobie jedzenia, spania a nawet odczuwania seksu. Najgorsze, co mogą zrobić w tej sytuacji mężowie, to pozbawione wrażliwości komentarze i osądzanie ich o to, że mają „humorki”.

Mężowie powinni być wsparciem dla swoich żon, a nie ich największymi krytykantami. Zwykły przejaw troski i zainteresowania wystarczy, aby wprawić kobietę w łagodny i beztroski nastrój.

Przeczytaj też: CIĄŻA 2019: Co wziąć ze sobą DO SZPITALA PRZED PORODEM? Oto lista niezbędnych rzeczy

4. Pytanie, czy planuje odejść z pracy

Po zajściu w ciążę, kobiety zwykle są przerażone na myśl, co może się stać z ich karierą. Komentarze na temat możliwości utraty pracy nie są tu na miejscu. Zamiast tego powinieneś pomagać swojej kobiecie na każdym kroku, aby mogła jak najszybciej wrócić do wykonywania zawodu.

5. „W końcu udało ci się zajść w ciążę”

Ciąża jest dziełem wspólnym, ale panowie niestety często o tym zapominają. Mężowie są czasami tak bardzo zaniepokojeni, tym, że ich kobieta nie może zajść w ciążę, że nie potrafią powstrzymać się od powiedzenia czegoś głupiego, kiedy w końcu to nastąpi. Sprawia to, że ich żony zaczynają myśleć, że w końcu zdały jakiś „test” na bycie prawdziwą kobietą.

Rada? Najlepiej jest po prostu zamilknąć i przyjąć taką wiadomość z radością i… wdzięcznością.

Zobacz też: CIĄŻA W KRZYWYM ZWIERCIADLE! Tego możesz się spodziewać jako przyszła mama!

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze