Twoje dziecko ciągle kłamie? Zobacz, CO MOŻESZ ZROBIĆ by temu zaradzić [FILM]

Zdarza się, że małe dzieci notorycznie kłamią. Dzieci w wieku przedszkolnym obdarzone są bujną wyobraźnią i często ich opowieści znacznie mijają się z rzeczywistością. Dzieci nieco starsze często z pełną premedytacją wprowadzają nas w błąd. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Aby zrozumieć mechanizm takiego działania powinniśmy uświadomić sobie, że kłamstwo w przypadku dzieci możemy podzielić na dwie grupy. Kłamstwo pozorne oraz kłamstwo rozmyślne.

Jeśli twoje dziecko opowiada historie koloryzując, nic złego się nie dzieje. Rozwija się bowiem jego intelekt oraz umiejętności poznawcze. Sprawa jest o wiele poważniejsza, jeśli kłamstwo jest notoryczne, zaburza zdolności poznawcze i możliwość normalnego funkcjonowania. W takim wypadku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub psychologiem.

Małe dzieci uciekają się do stosowania kłamstw pozornych. Spowodowane jest to ich niedostateczną wiedzą i trudnościami komunikacyjnymi. Wynika to również z tego, że dziecko nie zawsze pamięta o tym, co się działo w danym momencie jego życia, stosuje więc kłamstwa, które zobrazują przeżycia i spostrzeżenia.

Starsze dzieci używają kłamstw rozmyślnych. Robią to świadomie i wiedzą, co chcą osiągnąć poprzez takie działanie.

Poznajcie 5 skutecznych sposobów, dzięki którym wasze dziecko oduczy się kłamania! Z pomocą przychodzi psycholog dziecięcy, Michał Kędzierski.

Zobacz też: Porównujesz SWOJE DZIECKO DO JEGO RÓWIEŚNIKÓW? To może mieć TRAGICZNE SKUTKI!

Źródło: Youtube, zdrowyprzedszkolak.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze