Twoje DZIECKO nie chce się UCZYĆ? Jest na to PROSTY SPOSÓB

Jak poradzić sobie z dzieckiem, które nie chce się uczyć? Dlaczego moje dziecko jest leniwe i nie chce odrabiać lekcji?- mnóstwo takich pytań pojawia się na forach o tematyce rodzicielskiej. Bezradni rodzice rozkładają ręce i nie wiedzą gdzie szukać pomocy. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak pomóc dziecku, które buntowniczo podchodzi do tematu edukacji szkolnej.

Wiele dzieci nie chce się uczyć, ponieważ nie wyrobiło sobie odpowiedniego nawyku systematycznej nauki i odrabiania lekcji. Trudności z nauką mogą wystąpić także u dzieci, które borykają się z następującymi chorobami: dysleksją, nadpobudliwością, wadami wzroku, wadami słuchu, itp. Kiedy dziecko jest chore, może czuć się inne od reszty rówieśników. Taka sytuacja wywołuje w nim poczucie wycofania. Dziecko może negatywnie patrzeć na swoje publiczne wystąpienia, odpowiedzi ustne. Taka sytuacja wymaga interwencji nie tylko rodziców, ale i nauczycieli, którzy powinni wspierać dziecko i je motywować do dalszej nauki.

Problemy z nauką mogą także występować u dzieci, które borykają się z problemem przemocy w szkole. Dziecko wyśmiewane, szykanowane, potrzebujące akceptacji nie lubi chodzić do szkoły, ponieważ kojarzy się ona z czymś negatywnym. Taka sytuacja może sprawić, że nauka staje się prawdziwą traumą. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko cierpi- reaguj!

Komentarze

Komentarze