Twoje dziecko NIE MA RRZYJACIÓŁ? Zobacz czym grozi późna socjalizacja dziecka z rówieśnikiem!

Proces socjalizacji dziecka zaczyna się od najmłodszych lat, ponieważ maluch zaczyna wtedy rozwijać swoje prawidłowe zachowanie społeczne.

Człowiek od urodzenia jest stworzony do kontaktów międzyludzkich, ponieważ w chwili narodzenia potrzebuje bliskości drugiej osoby. W tym przypadku jest to więź nowonarodzonego dziecka ze swoją mamą. Relacja międzyludzka kształtuje rozwój psychosomatyczny od najmłodszych lat. 

 

W konsekwencji przekłada się to na dalsze kroki stawiane w życiu ora na rozwój. Dlatego ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć przyzwyczajać malucha to towarzystwa rówieśników lub dzieci w podobnym wieku. Najpierw poprzez zabawę z rodzeństwem lub kolegami np. w parku, a później w przedszkolu.

 

Nie rodzimy się z umiejętnościami pracy w grupie czy bezproblemowym nawiązywaniem kontaktów. Te umiejętności możemy nabywać od najmłodszych lat i zdobywać je jako doświadczenie życiowe. Maluch nie nauczy się tego od rodzica.

 

ZOBACZ TEŻ: REWOLUCYJNY LEK NA RAKA jest już DOSTĘPNY! Będzie leczyć szeroki zakres nowotworów!

 

Dziecku nie wystarcza sam kontakt z osobami dorosłymi, potrzebuje do tego równych sobie, a więc rówieśników. Wtedy obie strony znajdują się na równorzędnych pozycjach. Takie zachowanie wymaga organizacji, zaangażowania i kreatywności.

 

Jaki wiek jest najistotniiejszy dla dziecka w kontaktach międzyludzkich?

Komentarze

Komentarze