Twoje dziecko sięga tylko po SŁODKIE NAPOJE? Sprawdź, jak nauczyć dziecko, by pokochało PIĆ WODĘ!

Jak przekonać pociechę, aby zaczęła pić wodę?

Woda wspomaga prawidłową pracę mózgu, serca, nerek, a także układu pokarmowego. Nawilża skórę oraz chroni przed przegrzaniem. Regularne picie wody korzystnie wpływa nie tylko na ciało, ale i na umysł.

 

„Dzieci słodki smak znają od pierwszych chwil swojego życia .Tak smakują wody płodowe, tak smakuje mleko mamy, tak smakują pierwsze jabłko i marchewka”– tłumaczy dietetyk Agnieszka Piskała.

 

Zadbaj o to, by świeża woda znajdowała się zawsze w zasięgu ręki dziecka. Dzięki temu maluch sięgnie po nią choćby z wygody. Do butelki z wodą dodaj plasterki cytrusów (np. pomarańcza, limonka) lub plastry ogórka.

 

By zachęcić pociechę do picia wody, możesz podawać ją np. w atrakcyjnym bidonie czy butelce. Przemów na zasadzie przykładu np. podczas wycieczki do ZOO. Dziecko zobaczy, że zwierzęta też piją wodę, a nie sztuczne napoje i dzięki temu są zdrowe.

 

ZOBACZ TEŻ:TE SŁODYCZE zostały wycofane z obrotu przez GIS. Sprawdź, o który produkt chodzi

 

Roczne maluchy, powinny otrzymywać obok mleka także czystą wodę (około 1 l płynów dziennie). Dzieci w wieku 4-6 lat powinny mieć dostarczone dziennie 1,5 l wody z płynami i pożywieniem.

 

Źródło:gazetajunior/pixabay

Komentarze

Komentarze