Tych SUBSTANCJI zawartych w KOSMETYKACH nie należy MIESZAĆ! Zobacz jak prawidłowo PIELĘGNOWAĆ skórę.

W każdej łazience na półkach widnieje kilka opakowań kremów. Kupujemy te na dzień, na noc, pod oczy, po pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, naczynkowej itp. Dodatkowo producenci zalecają stosowanie kremów z różnych serii do różnych problemów.

Jednak w rzeczywistości sprawa wygląda trochę inaczej. Jeśli decydujemy się na zakup kilku produktów do pielęgnacji skóry, lepiej wybrać te z jednej serii. Tworzący je eksperci, dbają o to by w serii kosmetyków znalazły się składniki, które się wzajemnie uzupełniają by efektywniej pielęgnować.

Nie każdy z nas wie jakich składników ze sobą nie należy mieszać, bo neutralizują swoje działanie lub narażają nas na podrażnienia. Przykładem może być retinol, pochodna witaminy A, który jest stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry z trądzikiem nie należy mieszać z kosmetykami o takim samym zastosowaniu ponieważ będą się neutralizowały i żaden nie przyniesie nam oczekiwanego efektu.

Podobnie jest z mieszaniem odmładzających kwasów : salicylowego i glikolowego, oba mają takie samo działanie a zmieszanie mogą podrażnić naszą skórę.

Dbając o siebie nie musimy obciążać naszej skóry kilkoma substancjami. Lepiej kupić kosmetyki z jednej serii, a będziemy mieć pewność skutecznej pielęgnacji.

źródło: styl.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

 

Komentarze

Komentarze