TYLKO TE ZWIĄZKI mają SZANSĘ na PRZETRWANIE. Dowiedz się, jak UTRZYMAĆ POŻĄDANIE w długotrwałej relacji

Seksuolog- Zbigniew Liber odpowiada jak utrzymać pożądanie w długim związku miłosnym.

Im silniejsza więź emocjonalna łączy dwoje ludzi tym satysfakcja z seksu jest większa. Odpowiednia satysfakcja prowadzi do pożądania.

 

Seksuolog podkreśla: „w łóżku nie ma miejsca na zaspokajanie potrzeby seksualnej i  jakiejś jeszcze-ani jedna, ani druga nie będzie wtedy w pełni zrealizowana. Jeśli przez oddanie się komuś chcemy sprawić, by ten ktoś nas pokochał, raczej nam się to nie uda”.

 

Jeśli ktoś idzie z kimś do łóżka tylko po to, aby zaspokoić swoje potrzeby seksualne to ostateczny poziom osiągnięcia satysfakcji może okazać się nikły. Chyba, że druga osoba ma podobne odczucia. Wtedy, gdy oboje wyrażą chęć, mogą podjąć próbę wspólnej pracy nad związkiem.

 

ZOBACZ TEŻ:KSIĄŻĘ HARRY:chcę CHRONIĆ PLANETĘ, bo KOCHAM NATURĘ. Dlatego MOJE DZIECKO…

 

Rutyna w długotrwałych relacjach jest najczęstszym zagrożeniem dla seksu, który z czasem może stać się nudny. Żeby udało się utrzymać pożadanie, partnerzy powinni zachować swoją odrębność w związku poprzez oddzielne pasje i wzajemny szacunek. Kłótnie, które zdarzają się w każdym związku, jeśli nie zawierają w sobie elementów agresji mogą sprzyjać umacnianiu więzi.

 

Źródło:polityka/pixabay

 

Komentarze

Komentarze