Unikalne i inspirujące kredki dla kreatywnych dzieci – sprawdź to!

Kredki przeszły długą drogę, odkąd ty i ja byliśmy dziećmi!

Kredki dla maluchów oznaczone przez producentów jako te nadające się dla dzieci poniżej 3 roku życia,  są przede wszystkim nietoksyczne (maluchowi nic nie grozi, jeśli poliże lub zje kawałek kredki) oraz zmywalne – można je łatwo usunąć zarówno z ciała i ubrania dziecka, jak i ze ścian, mebli. Półtoraroczne dziecko umie już trzymać kredkę w zaciśniętej piąstce i „mazać” nią po kartce. Jego rysunki nie przedstawiają jeszcze niczego konkretnego – radość sprawia maluchowi stawianie kolorowych kresek lub zawijasów na białej płaszczyźnie. Z czasem wzory przestają być przypadkowe, zaczynają się powtarzać – spirale i kółka zapowiadają pierwsze figuratywne rysunki. Rysowanie pozwala wyrazić emocje, jest świetnym treningiem pamięci, koncentracji i koordynacji.

Dzisiejsze warianty kredek wymykają się poza pole i kolor,  liniami projektowymi ich klasycznych odpowiedników. Pete Goldlust wyrzeźbił kredki pokazane na zdjęciu wyżej jako znakomite dzieła sztuki, demonstrując, że medium może być tak czczone jak gotowe arcydzieło.

Odeszła w przeszłość także ich standardowa postać sztyftu. Teraz maluchy mogą łatwiej zrozumieć i wykorzystać kolorowe narzędzia w postaci kredek kamieni, rakiet,  kulek, a nawet zwierzątek! Projektanci artykułów artystycznych Wee Can Too produkują jadalne kredki wegetariańskie, które są naprawdę bezpieczne, ponieważ są wykonane z całkowicie jadalnych składników, takich jak organiczne owoce i proszki roślinne – w przypadku, gdy twój ciekawy maluch weźmie je do gryzienia. Luxirare gotuje kredki a la carte za pomocą pianek, orzechów, nasion sezamu i dodatkowych kolorowych składników używanych do osiągnięcia pewnych odcieni.

Rysowanie pozwala wyrazić emocje, jest świetnym treningiem pamięci, koncentracji i koordynacji. Rysujmy razem z dziećmi – również z tymi małymi! Dla dziecka nauka rysowania to fajna zabawa, jednak okazuje się, że jest również nauką poprzez zabawę. Dla mniejszych dzieci może być nauką koordynacji, właściwego trzymania kredki, reagowania na polecenia, dla większych to nauka kolorów, kształtów oraz rozwijanie zdolności manualnych.

DB

Źródło, foto: justmommies.com

Komentarze

Komentarze