Unikasz ŚNIADANIA? Uważaj, możesz SIĘ NABAWIĆ TEJ NIEBEZPIECZNEJ CHOROBY!

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Pomysłów jest naprawdę wiele, więc nie powinieneś mieć problemów z urozmaiceniem ich. Dobrym rozwiązaniem są różnorodne omlety, jajka czy owsianki. Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co dzieje się w twoim organizmie, kiedy rezygnujesz z pierwszego posiłku!

Musisz wiedzieć, że podczas snu w twoim organizmie dochodzi do spalania glikogenu wątrobowego, odpowiadającego za magazynowanie glukozy inaczej niezbędnego paliwa dla naszych komórek. Resztę energii organizm uruchomi dla podtrzymania pracy najistotniejszego narządu- czyli mózgu.

Bez względu na to jakie ono będzie, nie unikaj śniadania! Możesz zawiesić sobie karteczkę na lodówce, która będzie ci przypominała o tym, by kolejnego dnia wstać wcześniej i przygotować pierwszy posiłek. Jeśli zjesz rano śniadanie, twój organizm będzie korzystał z energii, którą następnie przeznaczy na regenerację glikogenu. Reszta część energii zostanie spożytkowana na te potrzeby, które organizm uważa w danym momencie za najważniejsze.

Jeśli będziesz unikać śniadań, wychodzić z domu z pustym żołądkiem, musisz wiedzieć, że Twój organizm będzie działał w trybie „czuwania” lub inaczej w trybie oszczędnym- to doprowadzi do spowolnienia metabolizmu. Co za tym idzie, mimo, że nie będziesz jadł dużo- w twoim organizmie zacznie odkładać się tłuszcz.

Nie unikaj śniadań! Wybieraj te lekkostrawne, bogate w witaminy i minerały. Pamiętaj o zabieraniu do pracy czy szkoły dodatkowych owoców i warzyw, które posłużą za drugie śniadanie.

Co zyskasz jedząc codziennie pełnowartościowe śniadanie?

Twój metabolizm działa znacznie szybciej

Nabywasz energię, niezbędną do codziennego funkcjonowania

Czujesz się znacznie lepiej i jesteś szczęśliwszy 🙂

Nie czujesz się głodny

Twoja koncentracja działa odpowiednio

Unikasz takich chorób jak: otyłość, choroba wieńcowa, cukrzyca typu 2

Zobacz też: TWOJE DZIECKO będzie ZACHWYCONE! Przygotuj mu TAKIE ŚNIADANIE

Źródło: medicovergo.com

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze