Dziecko i Figura

Główna

Unikasz ŚNIADANIA? Uważaj, możesz SIĘ NABAWIĆ TEJ NIEBEZPIECZNEJ CHOROBY!

śniadanie, pierwszy posiłek

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Pomysłów jest naprawdę wiele, więc nie powinieneś mieć problemów z urozmaiceniem ich. Dobrym rozwiązaniem są różnorodne omlety, jajka czy owsianki. Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co dzieje się w twoim organizmie, kiedy rezygnujesz z pierwszego posiłku!

Musisz wiedzieć, że podczas snu w twoim organizmie dochodzi do spalania glikogenu wątrobowego, odpowiadającego za magazynowanie glukozy inaczej niezbędnego paliwa dla naszych komórek. Resztę energii organizm uruchomi dla podtrzymania pracy najistotniejszego narządu- czyli mózgu.

Bez względu na to jakie ono będzie, nie unikaj śniadania! Możesz zawiesić sobie karteczkę na lodówce, która będzie ci przypominała o tym, by kolejnego dnia wstać wcześniej i przygotować pierwszy posiłek. Jeśli zjesz rano śniadanie, twój organizm będzie korzystał z energii, którą następnie przeznaczy na regenerację glikogenu. Reszta część energii zostanie spożytkowana na te potrzeby, które organizm uważa w danym momencie za najważniejsze.

Jeśli będziesz unikać śniadań, wychodzić z domu z pustym żołądkiem, musisz wiedzieć, że Twój organizm będzie działał w trybie „czuwania” lub inaczej w trybie oszczędnym- to doprowadzi do spowolnienia metabolizmu. Co za tym idzie, mimo, że nie będziesz jadł dużo- w twoim organizmie zacznie odkładać się tłuszcz.

Nie unikaj śniadań! Wybieraj te lekkostrawne, bogate w witaminy i minerały. Pamiętaj o zabieraniu do pracy czy szkoły dodatkowych owoców i warzyw, które posłużą za drugie śniadanie.

Co zyskasz jedząc codziennie pełnowartościowe śniadanie?

Twój metabolizm działa znacznie szybciej

Nabywasz energię, niezbędną do codziennego funkcjonowania

Czujesz się znacznie lepiej i jesteś szczęśliwszy 🙂

Nie czujesz się głodny

Twoja koncentracja działa odpowiednio

Unikasz takich chorób jak: otyłość, choroba wieńcowa, cukrzyca typu 2

Zobacz też: TWOJE DZIECKO będzie ZACHWYCONE! Przygotuj mu TAKIE ŚNIADANIE

Źródło: medicovergo.com

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej