Upss! Te makijażowe błędy dodadzą Ci lat!

Nosisz swoje zmarszczki z dumą – ale chcesz, żeby Twoje kosmetyki pomogły ci je zatuszować?

Niektóre kobiety chcą wyglądać na starsze (pamiętasz te dni?), ale te typowe błędy makijażu mogą dodać Ci lat, nawet gdy tego nie planowałaś. Skorzystaj z naszych prostych sztuczek, które sprawią, że będziesz wyglądać i czuć się najlepiej.
Brwi jak z kresówki.

Gorzej, niż rzadki łuk to surowe, przesadne brwi – mówi ekspert. Winowajcą może być niewłaściwe narzędzie, takie jak ołówek do eyelinera, który jest miękki i działa zbyt mocno. „Ołówek do brwi ma być twardy i rysować delikatnie , żeby Twoje brwi wyglądały naturalnie”.

Blada twarz.

Skóra robi się coraz bledsza z wiekiem, jeśli nałożysz jeszcze bardzo jasny podkład, będziesz wyglądać niezdrowo. Spróbuj zmieszać odcienie – jasny z najciemniejszym kolorem występującym na twarzy. Podkład nakładaj pędzlem.

Smugowaty rumieniec.

Zapomnij o głaskaniu się pędzlem od ust do ucha; technika ta podkreśla tylko męskość w miarę starzenia się, mówi Jessie Powers, wizażystka z siedzibą w Portland . Natychmiastowa sztuczka do podnoszenia policzków: róż wędruje jeszcze wyżej, nad kości policzkowe.

Opadające rzęsy.

„Rzęsy sprawiają, że oczy wyglądają młodziej i są przebudzone” – mówi Powers, ale jednym z często popełnianych błędów jest pomijanie zalotki. Użyj jej, by zwinąć każdą rzęsę, trzymając ją przez 15 sekund.

Szminka, która krwawi.

„Dodatkowa warstwa szminka zjeżdża z ust, zwłaszcza, że ​​granica ust rozmywa się z wiekiem” – wyjaśnia Powers. Zamiast nakładać kolor bezpośrednio z tubki, nakładaj pędzelkiem do szminki, najpierw na środku warg, a następnie rozprowadź go na rogach.

Przesadne oczy.

Tłuste od kremu lub podkładu powieki mogą oznaczać zrujnowanie cieni do powiek. Jak temu zaradzić?: Najpierw nałóż cienką warstwę przezroczystego podkładu. Dodatkowo utrwali makijaż oczu.

Nosząc te same stare kolory warg.

To najprostszy sposób na odświeżenie wyglądu. Jeśli nosisz neutralne kolory szminki od lat 90., spróbuj czerwonych. Jeśli byłeś lojalny wobec czerwonego, spróbuj różowego. Graj z kolorem, ale trzymaj się zasady – jeden mocny akcent na twarzy.

Korektor, który wzmacnia zmarszczki.

Jeśli jesteś już w wieku, gdy potrzebujesz korektora, uważaj, ten kosmetyk łatwo gromadzi się w załamaniach. Aby korektor nie przyciągał uwagi, nakładaj go tylko na wewnętrzne połówki pod oczami, aby zamaskować cienie. Możesz też pominąć korektor i użyć markera w pędzelku.

Błotnisty cień do powiek.

Jeśli brązy i beże to Twoje cienie do powiek, uważaj: „Brąz ma żółte lub czerwone pigmenty, które mogą sprawić, że oczy wyglądają na zmęczone” – mówi Geller. Uważaj też na „bezpieczne” beżowe cienie; często są zbyt lekkie, aby pokryć przebarwienia na powiekach. Twoje nowe kolory: szałwia i złoto .

DB
Źródło:goodhousekeeping.com

Komentarze

Komentarze