Urodzeni w TYCH MIESIĄCACH mają wrodzoną SKŁONNOŚĆ DO TYCIA. Ty też?

Jak się okazuje, data urodzenia ma wpływ nie tylko na cechy charakteru człowieka, ale i na poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Zgadzasz się z najnowszym odkryciem naukowców?

Badacze z Politechniki Federalnej w Zurychu udowodnili tę nietypową zależność. Wykazali, że miesiąc urodzenia wpływa na zdrowie i kondycję fizyczną człowieka. Jedni są bardziej narażeni na otyłość, a drudzy mniej.

Poinformowano o tym w Nature Medicine. Badacze przebadali 8 tysięcy osób dorosłych. Przeanalizowali skład ciała, zwrócili uwagę na zawartość tkanki tłuszczowej i porównali z datą urodzenia.

W naszym organizmie występuje biały i brązowy tłuszcz. Ten drugi znajduje się na klatce piersiowej, spala kalorie w przeciwieństwie do tego pierwszego, który je magazynuje.

Im mniej brązowego tłuszczu w organizmie człowieka, tym większa skłonność do tycia.

Najnowsze wnioski mówią, że dla narażenia na otyłość większe znaczenie ma nie (jak do tej pory sądzono) miejsce urodzenia (klimat), ale data urodzenia.

Zdaniem naukowców osoby poczęte zimą, a urodzone od lipca do grudnia mają więcej dobrego, brązowego tłuszczu, więc są mniej narażone na tycie.

Z kolei te, które obchodzą urodziny między styczniem a czerwcem, mają problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Co sądzicie o tych spostrzeżeniach naukowców?

Zobacz też: O tej PORZE ROKU rodzą się najwięksi SZCZĘŚCIARZE. Sprawdź, czy do nich należysz

Źródło: papilot.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze