Urodził się noworodek odporny na koronawirusa ! Bruno mieszka w Hiszpanii.

W Hiszpanii na świat przyszedł maluszek, który posiada przeciwciała na koronawirusa. Wszystko za sprawą szczepienia, które przyjęła jego Mama. Była wtedy w ciąży.

Odporny Bruno

Według hiszpańskiej stacji telewizyjnej TVE, mały Bruno jest pierwszym w kraju noworodkiem, który jest odporny na wirusa z Wuhan. Jego Mama poddała się szczepieniu, gdy spodziewała się maluszka. Kobieta pracuje w służbie zdrowia na Ibizie. Przyjęła dwie dawki szczepionki w ostatnich trzech miesiącach przed rozwiązaniem.

Przeciwciała rządzą

Według władz szpitala, w którym mały Bruno przyszedł na świat, badania wykazały wiele przeciwciał u noworodka. Poziom był bardzo wysoki, zarówno u dziecka, jak i u Matki.

Kolejne dzieci odporne ?

Szpital na Ibizie w najbliższym czasie spodziewa się, że dzieci, które urodzą się w placówce również będą odporne na koronawirusa. Ich matki również były szczepione w ostatniej fazie ciąży. Medycy liczą, że Mamy przekazały przeciwciała swoim dzieciom. Te kobiety, podobnie jak Mama Bruna, również pracują w służbie zdrowia.

Drugi taki przypadek

Bruno jest drugim dzieckiem w Hiszpanii, które posiada przeciwciała na Covid-19. Natomiast pierwsze dziecko na Półwyspie Iberyjskim z wysokim poziomem przeciwciał przyszło już w październiku. Lekarze twierdzili, że jego Mama w ciąży przeszła zakażenie i dlatego dziecko przyszło na świat odporne.

W maseczkach na plaży

Według nowych obostrzeń, maseczki należy nosić również na zewnątrz. Czyli w parkach i na plażach. Nawet jeśli w tych miejscach można zachować dystans społeczny to maseczki są niezbędne. Przepis do tej pory dotyczył niektórych prowincji, jednak ostatnio został wprowadzony w całym kraju.

źródło: dorzeczy.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze