Urodziła się z 14 PALUCHAMI! Rodzice SZCZĘŚLIWI, lekarz W SZOKU

Polidaktylia to wada wrodzona, której istotą jest większa liczba palców u dłoni albo stóp. Dotknęła dziewczynkę z Chin. Po jej przyjściu na świat okazało się, że ma 14 palców u rąk.

Polidaktylia to wada często występująca u dzieci. Rodzice dziewczynki z Chin nie byli zaskoczeni widokiem jej dłoni. Lekarze z kolei byli zszokowani. Okazuje się bowiem, że w jej rodzinie od 5 pokoleń przychodzą na świat dzieci z taką wadą.

Ta dziewczynka miała po 2 dodatkowe palce u każdej z dłoni. To rzadkie.

Dziewczynkę poddano operacji. Miała wtedy 3 lata. Do tego czasu funkcjonowała z 14 palcami u dłoni. Wcześniej rodziny nie było stać na opłacenie operacji. Kiedy dziewczynka miała 3 latka, możliwe było przeprowadzenie zabiegu bezpłatnie. Operacja była skomplikowana, ale udała się. Lekarze usunęli zbędne palce. Teraz dłonie dziewczynki dobrze spełniają swoje funkcje.

Co ciekawe, z polidaktylią rodzi się co 2000 dziecko na świecie. Najczęściej dodatkowe palce są mniejsze i nie w pełni ukształtowane. Tę wadę można wykryć w trakcie badania USG w ciąży. Operację usunięcia dodatkowych palców przeprowadza się, gdy dziecko ma roczek albo 2 lata.

polidaktylia co to
dailymail.co.uk

Zobacz też: Przez pomyłkę URODZIŁA NIE SWOJE DZIECKO. Potem los znów SPŁATAŁ JEJ FIGLA

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęcia: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze