Urodziła im się ZMUTOWANA CÓRKA. Położna NIE WIERZYŁA OCZOM!

Zespół Russella-Silvera. Tak fachowo brzmi nazwa choroby, której istotą są stopy w różnym rozmiarze. Dotknęła ona Scarlett.

Dziewczynka, córka Naomi Sheldon, urodziła się jako zdrowe dziecko. Jednak kiedy pielęgniarka jej się przyjrzała, dostrzegła, że stopy noworodka różnią się.

Zobacz też: Urodził się BEZ SKÓRY! “Widziałem jego WSZYSTKIE ŻYŁY”

Dopiero po kilku tygodniach została postawiona diagnoza przez lekarza. Okazało się, że wówczas 5-tygodniowa już Scarlett ma zespół Russella-Silvera. Prawa strona jej ciała jest większa od lewej. Czym się on charakteryzuje?

Oprócz tego, że dziecko ma stopy w różnych rozmiarach i jedną stronę ciała większą od drugiej, to zmaga się z trójkątną twarzą i wydatnym czołem, a także wąskimi wargami z kącikami ust skierowanymi ku dołowi. Noworodki i niemowlęta z tą wadą genetyczną mają niską masę urodzeniową, obniżone napięcie mięśniowe. Ponadto ich małe palce są zakrzywione, a białkówki mają odcień niebieski.

Żeby stwierdzić zespół Russella-Silvera, nie muszą występować wszystkie symptomy jednocześnie. Jest to bardzo rzadka wada genetyczna. Spotyka ona 1 na 50 tysięcy, a nawet 100 tysięcy dzieci.

Zespół Russella-Silvera
littlethings.com

Choć stan Scarlett jest nieuleczalny, lekarze szukali sposobów na poprawę jej życia.

Zobacz też: Urodziła się z WIELKIM, GRUBYM JĘZYKIEM! Wystawał aż za brodę

Źródło: littlethings.com
Źródło zdjęć: littlethings.com

Komentarze

Komentarze