UWAGA! 5 sposobów na WZMOCNIENIE WŁOSÓW w ZIMIE!

Zima tuż tuż. Z jednej strony powinnyśmy się cieszyć, że nasze włosy wreszcie odpoczną od niszczącego działania słońca, z drugiej zaś, musimy przygotować je na wpływ mrozu, który może siać spustoszenie na naszych głowach. Dlaczego tak się dzieje? Zimą nasze włosy są wysuszone, co sprawia, że są bardziej łamliwe i częściej wypadają. Dodatkowo elektryzującą się od kontaktu z naszymi zimowymi ubraniami.

Ale spokojnie. Temu wszystkiemu da się jadnak zapobiec. Oto jak:

  1. Stosuj maski/serum na włosy

Zwykłe odżywki tu nie wystarczą. Przynajmniej raz w tygodniu zafunduj swoim włosom kurację wzmacniającą za pomocą maski lub serum do włosów. Wybierz produkt pasujący do twojego typu włosów.

  1. Myj włosy rzadziej 

Ponieważ zimne powietrze wystarczająco wysusza włosy, nie ma sensu pogarszać ich stanu codziennym myciem i suszeniem. Starajmy się myć je 2-3 razy w tygodniu

  1. Obcinaj końcówki regularnie 

Zimą końcówki naszych włosów rozdwajają się szybciej. Aby temu zapobiec, powinnyśmy ścinać je przynajmniej raz na 6-8 tygodni

  1. Myj włosy pod zimna wodą

Gorąca woda również wysusza włosy. A wiec z logicznego punktu widzenia, powinnyśmy tego unikać.

  1. Zostaw włosy naturalne

Wystarczy, że zmienna temperatura obciąża i wysusza nasze włosy. A wiec dajmy im odpocząć i starajmy się unikać lokówki, prostownicy a nawet suszarki. Jeśli to niemożliwe, to przynajmniej pamietajmy o użyciu specjalnej odżywki, która ochroni nasze włosy przed ich szkodliwym działaniem.  

MG

Źródło: toppik.com

Komentarze

Komentarze