Uwaga na ten lek! Znane TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE wycofane z obrotu!

Narodowy Instytut leków przeprowadził badania wybranych tabletek antykoncepcyjnych, które jak się okazało nie spełniły wymagań. Sprawdź, o który lek chodzi!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu serii leku SYMBELL. Preparat ten zawiera estrogen oraz progestagen stosowany jako antykoncepcja hormonalna dla kobiet.

 

Dane indentyfikacyjne tego leku to: Symbella (Ethinylestradiolum + Chlormadinoni acetas), 0,03 mg + 2 mg, tabletki powlekane

Numer serii jest następujący: A3327 z datą ważności: 08.2020

Podmiotem odpowiedzialnym jest Symphar Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

 

Wyniki badań dowiodły, że symbella nie spełnia wymagań specyfikacji określonych w dokumentacji produktu leczniczego dla zawartości etynyloestradolu uwolnionego w czasie 15 minut. Dlatego też GIF zadecydował, że tabletki te zostaną całkowicie wycofane z obrotu.

 

ZOBACZ TEŻ:REWOLUCYJNY LEK NA RAKA jest już DOSTĘPNY! Będzie leczyć szeroki zakres nowotworów!

 

Jaki wpływ na organizm ma ten lek?

Symbella to tabletki antykoncepcyjne, które powodują zahamowanie wydzielania FSH i LH w przysadce mózgowej. W konsekwencji powoduje to zahamowanie owulacji .

Produkt jednak nie spełnił norm jakościowych i GIF zdecydował się wycofać go z obrotu. Jeżeli przyjmujesz wspomniane tabletki, sprawdź, czy nie jesteś w posiadaniu wycofanej serii.

 

Źródło:radiozet/pixabay

Komentarze

Komentarze