Uwaga! NIE KAŻDE dziecko dostanie 300+! Oto CAŁA PRAWDA o programie PiS

Finansowanie wyprawki szkolnej to kolejny projekt Prawa i Sprawiedliwości, który ma wesprzeć rodziny w Polsce. Pierwsze wypłaty mają zostać zrealizowane w sierpniu. Kto może spodziewać się zastrzyku pieniędzy, a kto ich nie dostanie?

Program 300+ ma objąć dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Będzie niezależny od dochodu rodziny. Każde dziecko uczące się ma dostać wyprawkę szkolną w wysokości 300 złotych.

Na jakich zasadach będą dokonywanie wypłaty środków?

Ze wsparcia będą mogli skorzystać rodzice i dzieci uczące się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, które nie ukończyły 18. roku życia. Wypłata będzie niezależna od liczby potomków.

Na dofinansowanie nie załapią się 6-latkowie, którzy uczą się przyszkolnych zerówkach, ani dzieci mieszkające w domach dziecka. Nie jest jasne, czy wsparciem będą objęci maturzyści z techników, którzy do egzaminu dojrzałości przystępują w wieku 20 lat.

300 złotych może, ale nie musi być przeznaczone na zakup podręczników. Rodzice mogą je przekazać na inny cel. Nie trzeba się tłumaczyć z tego, na co te pieniądze zostały wydane.

Zobacz też: Kolejne ZMIANY W 500+! Wejdą w życie jeszcze W TYM ROKU

Źródło: money.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze