UWAGA! NOWOŚĆ w kosmetyce i nie tylko! WĘGIEL AKTYWNY, sprawdź czy jest dla Ciebie!

Aktywny (aktywowany) węgiel to najnowszy szał zdrowotny, który w wielkim stylu trafił na rynek. Dzięki potencjalnym zastosowaniom i korzyściom w różnych dziedzinach zdrowia, nie jest zaskakujący nagły wzrost zainteresowania konsumentów. Jednak ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, co to jest węgiel aktywowany, zanim zaczniemy wprowadzać go do swojego życia.

Węgiel aktywny jest wykorzystywany do celów leczniczych od XIX wieku. Wykonany jest przy użyciu węgla, który jest łączony z różnymi gazami i narażony na działanie bardzo wysokich temperatur. Dzięki swojej porowatej strukturze, posiada niezwykłą właściwość wiązania i adsorpcji. Oznacza to, że przyciąga on wszelkie zanieczyszczenia, toksyny i bakterie nawet z głębszych warstw skóry. Produkt, który jest używany w przemyśle farmaceutycznym, jest wytwarzany przy użyciu źródeł organicznych, które mają wysoką zawartość węgla, takich jak łupiny orzecha kokosowego.

W asortymencie można znaleźć aktywowany węgiel w różnych formach, rozwiązaniach i produktach, w tym: kapsułki, kremy i żele, maski na twarz, pasty do zębów, środki do czyszczenia ciała i mydła.

Węgiel aktywowany jest stosowany w formie suplementu, aby pomóc usunąć i odtruć organizm. Przetworzona żywność może zawierać chemikalia i szkodliwe składniki w celu wydłużenia okresu przydatności do spożycia; jednak nie jest to korzystne dla Twojego zdrowia. Wiele osób uważa, że ​​aktywny węgiel może być w stanie wyłapać te toksyny, zanim zostaną wchłonięte przez jelita cienkie do krwioobiegu.

Dezodorant i higiena osobista

Węgiel aktywowany jest dostępny jako alternatywa dla bardziej tradycyjnych dezodorantów w aerozolu, które pomagają zwalczać pot i brzydkie zapachy. Po nałożeniu bezpośrednio na główne źródła potu na ciele, chodzi o to, aby złapać mikroby wywołujące zapach, zanim będą miały szansę zmieszać się z zapachem Twojego ciała. Aktywowany węgiel drzewny w stanie surowym jest bezwonny i bez smaku, ale można go mieszać z innymi substancjami chemicznymi, aby dodać przyjemniejszy zapach.

Aktywowany węgiel drzewny można znaleźć zarówno w postaci maski na twarz, jak i ogólnego roztwór do mycia ciała. Duża powierzchnia cząsteczek węgla aktywowanego jest wykorzystywana do usuwania toksyn z powierzchni skóry, otwierając pory, aby umożliwić skuteczne i wydajne pocenie. Pory, które są aktywowane przez cząsteczki węgla drzewnego, korzystają również z grubej tekstury minerału, który wielu stosuje wraz z głębokim złuszczaniem, aby pomóc oczyścić skórę.

Domowy wybielacz

Węgiel leczniczy wykorzystywany jest także jako domowy wybielacz zębów, ponieważ nie narusza ich szkliwa. Pochłania zanieczyszczenia znajdujące się na szkliwie, szczególnie te powstałe w wyniku spożycia kawy, herbaty oraz czerwonego wina. Efekty takiego wybielania mogą być widoczne już po jednym użyciu.

Ukąszenia owadów

Kolejnym zastosowaniem węgla aktywowanego jest łagodzenie odczynów po ukąszeniu owadów. Ukąszenia owadów i użądlenia pszczół zostawiają pewną postać jadu lub substancji chemicznych, które agitują skórę i powodują ból. Wiele osób uważa, że ​​aktywowany węgiel może pomóc w  usunięciu tych chemikalia z organizmu i przyczynić się do zmniejszenia bólu i dyskomfortu.

Węgiel można kupić w każdej aptece pod postacią tabletek lub kapsułek z proszkiem. W zależności od producenta, za opakowanie trzeba zapłacić od 5 do 10 złotych. Węgiel jest zatem nie tylko wszechstronny, naturalny i bezpieczny, ale także tani.

DB

Źródło: SimplySupplements.co.uk

Komentarze

Komentarze