UWAGA PANIE! Tego alkoholu lepiej nie pijcie!

Prosecco, włoskie białe wino musujące, to składnik wielu popularnych drinków. Niektórzy piją je też solo. Jednak istnieje ważny powód, dla którego lepiej całkowicie zrezygnować z tego alkoholu.

Prosecco może negatywnie wpływać na wygląd – ostrzegają specjaliści. We współczesnych czasach, gdy aparycja staje się wizytówką, to argument, który niewątpliwie przemawia do większości z nas. Istnieje ważny powód, dla którego warto zrezygnować z tego musującego wina. Oczywiście, nie należy pić za dużo alkoholu niezależnie od rodzaju, jednak to właśnie prosecco może pod pewnymi względami szczególnie szkodzić.

Dentyści ostrzegają przed sięganiem po prosecco. Udowadniają, że spożywanie alkoholu z cukrem i dwutlenkiem węgla, to nie jest najlepszy pomysł, jeśli chodzi o zdrowie i urodę. Połączenie tych składników działa niszcząco na szkliwo.

Prosecco, włoskie białe wino musujące, jest niedrogie, smaczne i popularne. Polecała je nawet autorka książek kulinarnych Nigella Lawson, nazywając ten trunek ”prozacco”, w nawiązaniu do nazwy popularnego leku na poprawę nastroju. Przy stosunkowo niskiej cenie i dostępności nawet w dyskontach, prosecco wciąż robi wrażenie bardziej ekskluzywnego napoju alkoholowego niż popularne piwo. Tymczasem to nic innego, jak tanie wino z gazem.

kl/portal.abczdrowie.pl

Komentarze

Komentarze