UWAŻAJ na te SMS-y! Możesz stracić wszystkie pieniądze!

Bardzo ważne ostrzeżenie policji! Te SMS-y są bardzo niebezpieczne! Możesz stracić wszystkie pieniądze!

Oszuści internetowi wymyślają coraz to nowsze sposoby, aby ukraść nasze pieniądze. Teraz postanowili wykorzystać do tego procederu SMS-y.

Zobacz także: Ewa Wachowicz zdradziła przepis na ODPORNOŚĆ! Będziesz w szoku!

– Przestępcy, podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób wiadomość z prośbą o dopłacenie niewielkiej kwoty do zamówionej przesyłki. Oszuści ciągle wymyślają nowe pomysły dotyczące treści SMS-a, chcąc stworzyć wrażenie legalności takiej wiadomości – podała Policja.

Wykorzystują nawet epidemię. Dodatkowa opłata ma wynikać np. z przekroczenia wagi paczki, potrzeby jej dezynfekcji lub dopłaty do kosztów wysyłki. Do SMS-a oszuści dodają link, który ma umożliwić dokonanie płatności. W rzeczywistości kieruje ona nas na fałszywą stronę banku lub pośrednika płatności. Gdy tam wejdziemy, oszuści przejmują nasze dane.

 

Źródło: policja.pl

W taki sposób oszukano mieszkankę Kędzierzyna-Koźla. Kobieta dostała wiadomość, w której podano, że nie dostanie przesyłki, bo musi jeszcze dopłacić 50 gr.

– Ponieważ kobieta w tym czasie oczekiwała na paczkę, nie podejrzewała, że to oszustwo. Po wejściu w link oraz próbie zalogowania się oszust uzyskał dostęp do jej konta bankowego, z którego następnie wypłacił 2 700 złotych. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci prowadzą działania mające na celu schwytanie oszusta – relacjonują mundurowi.

Policja apeluje, żeby nie odpowiadać na SMS-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Nie wchodźmy też w podejrzane linki.

Nigdy nie wpłacajmy pieniędzy niesprawdzonym odbiorcom.

O wszelkich próbach oszustwa informujmy Policję.

Zobacz także: Marieta Żukowska w nieziemskim rozkroku! Fanom odebrało mowę!

Fot. Pixabay

Źródło: Policja

Komentarze

Komentarze