UWAŻAJ NA TEGO WIRUSA w skrzynce mailowej! OSZUŚCI podają się za Urząd Skarbowy

Przedstawiciele oraz twórcy programu antywirusowego ESET ostrzegają przed kolejnym oszustwem internetowym. Okazuje się, że w ostatnim czasie Polacy mogli znaleźć w swoich skrzynkach mailowych wiadomości z niebezpiecznym załącznikiem. Wirusowy plik zawiera zagrożenie, które infekuje komputer trojanem bankowym. Warto wiedzieć, że tym razem oszuści podają się za Urząd Skarbowy.

– Jeśli otrzymałeś wiadomość od Urzędu Skarbowego, przeskanuj swój komputer oprogramowaniem antywirusowym lub jednym z bezpłatnych skanerów antywirusowych online – radzi Kamil Sadkowski, starszy analityk zagrożeń w firmie ESET.

Wirus, który możecie znaleźć w swojej skrzynce mailowej zatutułowany jest w następujący sposób: „INFORMACJA O ZAMIARZE WSZCZECIA KONTROLI SKARBOWEJ” [pisownia oryginalna].

Co ciekawe, oszuści, którzy podają się za Urząd Skarbowy powołują się na konkretny artykuł i przepisy prawne: „art. 92a ustawy z dnia 13 października 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.)” [pisownia oryginalna].

Załącznik wysłany do Ciebie przez oszustów jest w rzeczywistości wirusem. Pod żadnym pozorem nie otwieraj go, ponieważ poskutkuje to zainfekowaniem komputera trojanem bankowym, dzięki któremu, oszuści zarejestrują twoje dane bankowe (numer klienta i hasło do rachunku bankowego klienta).

Źródło: Fakt

Zobacz też: Czy trzymasz truskawki w foliowej torebce lub w lodówce? POPEŁNIASZ DUŻY BŁĄD

Zdjęcie: pixabay

 

Komentarze

Komentarze