UWAŻAJ na zakupy w Biedronce! Wydano ostrzeżenie dla TEJ wędliny!

Jeżeli robiłaś ostatnio zakupy w Biedronce i kupiłaś tę wędlinę koniecznie wyrzuć ją do kosza! Dlaczego? Ponieważ zawiera ona bardzo groźną dla ludzkiego zdrowia bakterię. O sprawie poinformował już Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).

Szczegóły dotyczące produktu

Jak donosi GIS – obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w dwóch z pięciu badanych próbek wędliny. Po zjedzeniu produktu zanieczyszczonego tą bakterią może się rozwinąć choroba zwana listeriozą, która jest bardzo groźna szczególnie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Czytaj też: GIS alarmuje! WŁAŚNIE TAK zachorowała 1/3 Polaków…

O jaką wędlinę konkretnie chodzi?

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: ,,Boczek wędzony” Kraina Wędlin

Producent: Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 22030207 WE

Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn

Numer partii: 242.130649/73

Termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020

Firma Goodvalley Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci Biedronka) rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł. Producent ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktu z rynku.

wędliny
Fakt

Co zrobić, jeśli okaże się, że mamy tę wędlinę?

W takim przypadku należy bezzwłocznie wyrzucić ją do kosza lub zanieść do sklepu, w którym ją kupiliśmy. Jeśli już ją zjedliśmy i dokuczają nam nieprzyjemne objawy, należy zgłosić się do lekarza.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pixabay, Fakt

Komentarze

Komentarze