Używaj klimatyzacji tylko w ten sposób! Dzięki temu dziecko nie zachoruje nigdy

W upalne dni rodzice często zastanawiają się czy wozić dziecko w aucie z klimatyzacją czy też lepszym wyjściem jest uchylić szybę?

 

W upały niemowlęta i dzieci narażone są na przegrzanie o wiele szybciej niż osoby dorosłe. Trzeba o tym pamiętać i odpowiednio zadbać o ubranie pociechy oraz o temperaturę panującą w samochodzie podczas podróży. Klimatyzacja stosowana tylko  w odpwiedni sposób jest całkowicie bezpieczna dla malucha.

 

Przedstawiamy 3 złote zasady używania klimatyzacji.

Przenigdy nie doprowadzaj do gwałtownych różnic temperatur. Zanim wsiądziesz z dzieckiem do nagrzanego auta, najpierw je przewietrz! Podobnie zrób w przypadku opuszczania samochodu. Jeżeli podróżujemy w temperaturze 21°C, a na dworze termometry wskazują przykładowo 35°C, kilkanaście minut przed dojazdem do celu wyłącz klimatyzację i pozwól na wyrównanie się temperatury.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu klimatyzacji. Klimatyzacja w samochodzie wymaga systematycznego  czyszczenia. Zanieczyszczona klimatyzacja może powodować przeziębienia, choroby górnych dróg oddechowych oraz alergię. Filtry powinno wymieniać się raz do roku.

Zawsze miej dodatkowe nakrycie dla dziecka. W przypadku żle ustawionego nawiewu, dziecko może nieoczekiwanie zmarznąć. Warto mieć przy sobie pieluchę tetrową lub bawełniany kocyk!

 

ZOBACZ TEŻ:W tym przedziale wiekowym mężczyźni są najlepsi w łóżku! Będziecie zdziwieni!

Żródło:tylem.pl / pixabay

Komentarze

Komentarze