VSCO girls podbijają Instagram. Kim są te dziewczyny?

Przeglądając instagramowe obrazki często możemy zauważyć, że oznaczane są miliardami haschtagów. Wśród nich bez wątpienia króluje hasło #VSCO. Okazuje się, że dziś większość nastoletnich dziewczyn aspiruje do tego by być prawdziwą VSCO girl. Skąd się wziął ten trend i dlaczego budzi aż takie zainteresowanie?

Tumblr Girls powoli mogą się żegnać z mianem królowych Instagrama. Dość boleśnie zaczynają deptać im po piętach VSCO Girls, które z każdym  kolejnym dniem zyskują  rzesze fanów, a masa nastolatek już zaczyna się upodabniać do ich specyficznego stylu.

https://www.instagram.com/vsco.shopsks/

https://www.instagram.com/vsco.shopsks/

https://www.instagram.com/vsco.shopsks/

Fenomen VSCO

Sama nazwa VSCO nawiązuje do serwisu, poprzez który ludzie z całego świata przerabiają swoje zdjęcia. Jak zatem wygląda typowa VSCO girl? Przede wszystkim stawia na minimalizm, zarówno w makijażu jak i ubiorze. Jeśli chodzi o styl, to inspiracje czerpie głównie z lat 90. Lubi nosić oversizowe koszulki, topy, zwykle w połączeniu z jenasowymi szortami.  Gustuje przeważnie w delikatnych pastelach. Pudrowy róż, błękit, miętowy czy jasny żółty to kolory, które VSCO girls kochają najbardziej. 

Inne cechy? Zwykle nosi długie, rozpuszczone włosy, a na jej nadgarstku zawsze widnieje gumka do włosów. Dodatkowo wyróżnia ją kilka niezbędnych atrybutów takich jak: plecak oraz buty typu Vans. Na kontach społecznościowych zwykle pokazuje zdjęcia swojego pokoju wykonane  Instaxem.

Innym razem pozuje z kolorową deskorolką, dumnie prezentując przy tym  swój tatuaż albo garść biżuterii, której również jest fanką. Przeważnie nosi własnoręcznie zrobione bransoletki z muliny lub muszelek, naszyjniki bądź chokery.

https://www.instagram.com/vvscopicss/

https://www.instagram.com/vsco.shopsks/

https://www.instagram.com/vvscopicss/

Po Tumblr Girl to już kolejny taki zbiorowy trend. Coś jak subkultura, ale jednak nie do końca. Co sądzicie? Podobają Wam się takie masówki i określone grupy, z którymi możecie się utożsamić czy preferujecie oryginalność i wypracowanie własnego, niepowtarzalnego stylu?

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/vsco.shopsks/

 

 

Komentarze

Komentarze