W Birmie urodziło się całkowicie zdrowe dziecko z… dwiema głowami!

W stolicy Birmy, mieście Naypyidaw, urodziło się dwugłowe dziecko – donosi gazeta „Myanmar Times”. Jak się czuje chłopiec i czy czeka go teraz operacja?

Urodził się z dwiema głowami

Dziecko urodziło się w środę wieczorem 16 września i jest drugim dzieckiem w rodzinie. Jego matka, 29-letnia Sanda Mying, została przyjęta do szpitala Tatkone w ósmym miesiącu ciąży. Ze względu na komplikacje podczas porodu – główka, a raczej główki dziecka utknęły w jej miednicy – była ona zmuszona przejść cesarskie cięcie. Waga dziecka po urodzeniu wynosiła 2,5 kg. Chłopiec ma tylko jeden zestaw kończyn i narządów wewnętrznych. Ma za to dwie głowy.

„Poza dodatkową głową noworodek jest całkowicie zdrowy” – powiedział dyrektor szpitala Tatkone, U Tun Tun.

„Widziałem bliźniaki syjamskie, ale po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć na własne oczy dwugłowe dziecko” – dodał.

Czytaj też: W Chinach urodziło się dziecko z pępowiną oplecioną sześciokrotnie wokół szyi! Drastyczne zdjęcie!

głowami
Twitter

Trafił do specjalistycznego szpitala

17 września chłopiec został przewieziony do specjalistycznej pediatrycznej placówki medycznej w stolicy. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Czy dziecko będzie żyło z dwiema głowami?

Według pracownika szpitala dziecko nie może zostać zakwalifikowane jako bliźniak syjamski. Chłopiec ma tylko jeden zestaw narządów, podczas gdy bliźnięta syjamskie mają zwykle dwa zestawy. Lekarz podkreślił, że noworodek wymaga szczególnej opieki.

Nie jest to jedyny taki przypadek w Birmie. W 2001 roku w Mandalay urodzili się Mo Ma Ma Aung i Mo Pa Pa Aung – chłopcy połączeni ze sobą w okolicy ud. Chirurdzy przeprowadzili operację i z powodzeniem rozdzielili dzieci już rok po urodzeniu.

Źródło: Balthazarkorab.com

Zdjęcie: Balthazarkorab.com

Komentarze

Komentarze