W Chinach po raz pierwszy wykryto żywego koronawirusa na mrożonkach! Niestety…

W Chinach po raz pierwszy znaleziono żywego koronawirusa na opakowaniach mrożonek. Według strony internetowej Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), po raz pierwszy poza laboratorium potwierdzono, że COVID-19 może utrzymywać się przez dłuższy czas na opakowaniach.

Znaleziono go na mrożonce

Koronawirus utrzymywał się na opakowaniach importowanego mrożonego dorsza. Należy zauważyć, że w kontakcie z takim opakowaniem dana osoba może zostać zarażona.

„Wykryliśmy żywego koronawirusa na opakowaniach mrożonek w Qingdao. To pierwszy raz, gdy poza laboratorium potwierdzono, że nowy koronawirus może utrzymywać się przez długi czas na opakowaniach” – podaje strona internetowa centrum.

Czytaj też: Dezorientacja, drgawki i… Nowe, SZOKUJĄCE objawy koronawirusa!

Nie było przypadków zarażenia

CDC zauważyło jednak, że na świecie nie było przypadków zakażenia koronawirusem w wyniku kontaktu z mrożonkami. Przyjmuje się, że ryzyko takiej infekcji jest bardzo niskie. Mimo to eksperci radzą osobom pracującym z mrożonkami, aby ich nie dotykały bez wyposażenia ochronnego. Przypominają również o ogólnych zasadach bezpieczeństwa: nie dotykaj ust, nosa ani oczu, dopóki nie zdejmiesz ubrania roboczego i nie umyjesz rąk.

Wcześniej naukowcy z University of Liverpool zidentyfikowali czynnik, który sześciokrotnie zwiększa ryzyko śmierci z powodu koronawirusa. Mowa o sekwencyjnej chorobie grypy i COVID-19.

Statystyki dla COVID-19

Jak dotąd koronawirusa stwierdzono u prawie 40 milionów ludzi z całego świata, z czego 1,11 mln osób zmarło.

Źródło: CDC

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze