W Gorlicach ksiądz znęcał się nad dziećmi. Poszkodowanych dwustu uczniów ! Śledczy proszą o pomoc !

Ksiądz Stanisław L. usłyszał zarzuty znęcania się nad dziećmi podczas lekcji religii. Duchowny ciągnął za włosy, uszy, nosy, bił linijką i dziennikiem po głowie. Poszkodowanych może być nawet dwustu uczniów.

Bezduszny duchowny

O szokujących zachowaniach księdza poinformowała w 2019 roku Gazeta Krakowska. Rodzice jednej z uczennic zgłosili do kuratorium, że ksiądz Stanisław uderzał ich córkę dziennikiem po głowie. Wówczas duchowny został odsunięty od nauczania dzieci. Sprawą zajęła się prokuratura. Po dwóch latach zebrała materiał i postawiła Stanisławowi L. zarzuty.

Rękoczyny i wulgaryzmy

Jak wynika ze zgromadzonych materiałów, duchowny krzyczał na dzieci, wyzywał i stosował przemoc fizyczną. Ciągnął uczniów za włosy, nosy, uszy. Bił też linijką i dziennikiem po głowie. Poniżał uczniów podczas lekcji religii i stosował nieadekwatne kary do przewinień. Prokuratura przesłuchała kilkunastu uczniów. Stanisław L. pracował w szkole w miejscowości Bystre pod Gorlicami. Uczyła tam religii przez siedem lat. Szacuje się, że poszkodowanych może być nawet dwustu uczniów.

Apel śledczych

Śledczy proszą, żeby osoby, które zostały poszkodowane przez księdza Stanisława L. zgłaszały się do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. Można tez kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 18 353 55 54.

źródło: fakt.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze