W jakim wieku przebić dziecku uszy? Zdania są podzielone…

Wiele mam zastanawia się, w jakim wieku przebić dziecku uszy. Coraz więcej niemowlaków nosi kolczyki, jednak widok ten budzi skrajne emocje. Zwolennicy twierdzą, że im szybciej, tym lepiej, a niemowlak szybko zapomni o bólu. Z kolei przeciwnicy wymieniają zagrożenia, jakie niesie ze sobą przekłuwanie uszu tak małym dzieciom.

Kolczyki w uszach kilkumiesięcznej dziewczynki to coraz częstszy widok. Budzi to jednak wiele skrajnych emocji. Mamy, które postanowiły przebić niemowlakowi uszy argumentują, że im wcześniej tym lepiej, a niemowlak szybko zapomni o bólu. Poza tym, chcą za pomocą kolczyków podkreślić urodę dziewczynki. Z kolei przeciwnicy kolczyków u tak małych dzieci alarmują, że niesie to ze sobą szereg zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka. Twierdzą oni, że z kolczykami lepiej poczekać, aż dziecko będzie starsze i samo się o nie upomni.

 

W jaki wieku przebić dziecku uszy? Im wcześniej, tym lepiej?

Wiele mam zdecydowało się na przekłucie uszu swoim kilkumiesięcznym córeczkom. Uważają one, że im wcześniej tym lepiej, ponieważ, w przeciwieństwie do starszego dziecka, niemowlę szybko zapomni o bólu. Chcą także podkreślić urodę małej dziewczynki, lub też zaznaczyć sam fakt, że jest to dziewczynka.

Mamy zakolczykowanych niemowlaków są zadowolone ze swojej decyzji i polecają innym mamom aby zrobiły to samo.

 

Źródło: www.pixabay.com

 

W jakim wieku przebić dziecku uszy? Niemowlak jest za mały na kolczyki?

Zdaniem lekarzy, kolczyki w wieku niemowlęcym mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka. Przede wszystkim, chodzi o ryzyko zakażenia, które może się wdać po przekuciu ucha. Ponadto, malutka dziewczynka spędza dużo czasu w pozycji leżącej, wierci się, obraca i ma nie skoordynowane ruchy. Sprzyja to zahaczeniu kolczykiem o kocyk lub kołderkę, co może prowadzić do skaleczenia, a nawet do rozerwania płatka ucha.

Może się także zdarzyć, że niemowlę przez przypadek odkryje ciało obce w uchu i postanowi je usunąć, pociągając za kolczyk i kalecząc ucho. Co więcej, gdy niemowlęciu uda się wyjąc kolczyk z ucha, powstaje duże ryzyko połknięcia go i zakrztuszenia się nim.

Jak by tego było mało, coraz częściej odnotowywane są przypadki alergii na metal. Najczęściej winowajcą jest nikiel, który jest składnikiem wielu rodzajów biżuterii. Zdarza się jednak także alergia na czyste srebro. Trzeba być bardzo ostrożnym w doborze biżuterii dla dziecka, ponieważ niemowlę nie powie nam, że go ucho swędzi, a zaczerwienienie ucha nie zawsze jest widoczne.

Przeciwnicy kolczyków u malutkich dzieci wskazują, że niemowlę nie potrzebuje upiększania, ponieważ samo w sobie jest śliczne i słodkie. Przeciwnicy apelują, aby poczekać z kolczykami, aż dziewczynka będzie na tyle duża, że sama się o nie upomni.

 

W jakim wieku przebić dziecku uszy? Decyzja należy do rodziców…

Rozważania, jaki wiek jest odpowiedni na przebicie uszu, chyba zawsze będą przedmiotem sporów. Wszystko wskazuje na to,że bezpieczniej jest poczekać, aż dziecko będzie świadome i samo zdecyduje, czy chce kolczyki, jednak ostateczna decyzja należy do rodziców. Z pewnością warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”.

 

ZOBACZ TEŻ: Kosmetyczka uratowała jej życie! (prawdziwa historia)

 

Źródło: www.mjakmama24.pl

Komentarze

Komentarze