W końcu ujawnił, ILE LUDZI NAPRAWDĘ ZABIŁ COVID-19! Lepiej usiądź

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o liczbie osób zmarłych z powodu koronawirusa na świecie. Podał też sumę zakażonych.

Od 31 grudnia ubiegłego roku do 24 kwietnia 2020 roku na koronawirusa zachorowało 2 miliony 668 tysięcy 135 osób na całym świecie. Siedem procent tej sumy stanowią osoby zmarłe – dokładnie z powodu COVID-19 umarło 190 tysięcy 236 osób.

Zobacz: NISZCZY KORONAWIRUSA w 48 godzin! Znaleźli “BEZPIECZNY lek”

Najwięcej zgonów miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, dalej we Włoszech i Hiszpanii. Tak podaje Główny Inspektorat Sanitarny.

W przypadku Polski pierwsze zakażenie koronawirusem zostało stwierdzone 4 marca. Od tego dnia do 24 kwietnia na COVID-19 zachorowało 10 tysięcy 892 osoby, a z powodu zakażenia zmarły 494 osoby.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na koronawirusa głównie chorują osoby dorosłe, w ich przypadku objawami są: gorączka, duszności i suchy kaszel, a także bóle mięśni. Nie oznacza to, że nie zapadają na tego wirusa dzieci. U nich COVID-19 objawia się łagodnymi objawami ze strony układu oddechowego albo problemami żołądkowo-jelitowymi.

Wirus przenosi się drogą kropelkową, okres inkubacji wynosi około 5 dni.

Zobacz też: Tak ATAKUJE KORONAWIRUS! ZAKAŻENI UMIERAJĄ z dwóch powodów

Źródło: Interia
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze