Dziecko i Figura

DZIECKO

W ten sposób RODZICE RUJNUJĄ PSYCHIKĘ dziecka. Wyrośnie na PSYCHOPATĘ

błędy wychowawcze, wychowanie dziecka, psychopata

Okazuje się, że w trakcie wychowywania dzieci rodzice popełniają szereg błędów, które mają olbrzymi wpływ na zdrowie psychiczne dziecka. Sprawiają, że staje się ono psychopatą. Które? Udało się to stwierdzić norweskim naukowcom.

Wyniki ich badań zostały opublikowane w International Journal of Offender Therapy and Comparative Criminology. Tego zadania podjęli się badacze z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii z Ainą Gullhaugen na czele.

Kobieta już wcześniej prowadziła badania nad psychopatami. Ustaliła, że jej pacjenci mieli 2 wspólne cechy: relacje z rodzicami i sposób wychowania.

Wszyscy, z którymi współpracowała, doświadczyli znęcania się ze strony rodziców. To dlatego stali się bezwzględni, pozbawieni uczuć i nieskorzy do empatii.

Ponadto psychopaci wychowywali się w tak zwanych toksycznych warunkach, czyli ich opiekunowie w ogóle się nimi nie interesowali i nie dbali o potrzeby albo odwrotnie — wykazywali się przesadną troskliwością.

Wniosek? Autorytarny styl wychowania ma wpływ na to, że dziecko zostanie psychopatą. Zdaniem Ainy Gullhaugen psychopatia to efekt nie tylko natury, ale i zachowania rodziców.

Co sądzicie o spostrzeżeniach badaczki?

Zobacz też: Co za ojciec! Uznał, że NOWORODEK jest BRZYDKI i chciał go ODDAĆ

Źródło: psychlens.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej