W tym MIESIĄCU NIE WOLNO zachodzić w ciążę. NIE DONOSISZ jej

Kiedy zajść w ciążę? Niektórzy sugerują wiosnę i lato, ponieważ w zaawansowanej ciąży zimą mniej będą ciężarnej puchnąć kostki. Jakie zdanie na ten temat mają naukowcy?

Badacze z uniwersytetu Indiana przeanalizowali wyniki badań 270 tysięcy przyszłych matek. Zajęło im to 5 lat. Efekty pozwoliły im na to, by wyłonić najlepsze i najgorsze miesiące na poczęcie dziecka.

Badali oni zależność pomiędzy miesiącem, w którym potomek został poczęty, a jego zdrowiem. Co się okazało?

Kobiety, które zaszły w ciążę w grudniu, miały najwyższy wskaźnik, jeśli chodzi o jej donoszenie. Dlaczego? Zdaniem naukowców, m.in. P. Winchestera, ma to związek z naturalnym rytmem przyrody. Dzieci poczęte zimą przychodzą na świat pod koniec lata.

Są zdrowsze, ponieważ ich matki, będąc w II i III trymestrze, eksponują swoje ciało na słońce. W efekcie w ich organizmach jest więcej cennej dla niej i potomka witaminy D. Wspiera ona właściwy rozwój dziecka w życiu prenatalnym. Jest odpowiedzialna za odporność i mocne kości.

Maluchy urodzone w miesiącach letnich są też zdrowsze w życiu dorosłym.

Najgorszym miesiącem na poczęcie dziecka jest czerwiec (więcej ciąż nie udało się donosić). Ciąża rozpoczęta w tym miesiącu częściej kończyła się przedwczesnym porodem.

Zobacz też: Ginekolog wyjaśnia, JAK CZĘSTO uprawiać SEKS, by zajść w CIĄŻĘ

Źródło: marieclaire.co.uk
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze