Warsztaty oddechu i poszukiwania cioci nad morzem! Czyli jak branże obchodzą obostrzenia w pandemii !

Lockdown zabija powoli wiele branż. Najbardziej zdesperowani starają się obchodzić narzucone przez rząd obostrzenia w pandemii, po to żeby przetrwać. Niektóre pomysły przedsiębiorców zadziwiają.

Pomysły na przetrwanie

Trzecia fala zachorowań przyniosła ze sobą nowe obostrzenia dla wielu branż. Jednak wiele firm postanawia kontynuować działalność mimo panujących obostrzeń. Już wcześniej jedno z lodowisko zamieniło się w kwiaciarnię, po to żeby dalej funkcjonować. Pomysłów na przetrwanie jest naprawdę wiele. Przedsiębiorcy decydują się na łamanie przepisów bo jak twierdzą nie mają wyjścia. Kolejne zamknięcie to dla nich bankructwo i na zawsze pożegnanie się z interesem.

Warsztaty oddechu

Jedna z siłowni w Kielcach zapowiada otwarcie się już od poniedziałku. Zapowiada przy tym, że będzie funkcjonować zgodnie z prawem. Zapowiada, że kadra trenerska „będzie przekazywać wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą techniki, oddechu, tempa i wszystkich innych aspektów poprawnie wykonywanych ćwiczeń”. Kielecki klub bierze tez pod uwagę wizytę policji. Jednak zapewnia, że jest pod opieką Prawnika i niczego się nie obawia. Powołuje się przy tym na 22 artykuł Konstytucji RP:

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny”.

Poszukiwania cioci nad morzem

Utrzymanie zakazu działalności hoteli, pensjonatów i wszelkich miejsc noclegowych spotkało się z protestem nie tylko samych przedstawicieli tej branży, ale też potencjalnych klientów i turystów. Osoby, które miały już plany wyjazdowe na nadchodzącą majówkę nie chcą zostać w domach. Zamieszczają takie ogłoszenia na portalach społecznościowych:

Która ciocia/wujek przygarnie 3 dorosłych w dniach 30.04-5.03 nad morzem ? Najchętniej Dąbki lub Hel, ale może być każda nadmorska miejscowość”

Ogłaszają się też „ciocie” i „wujkowie”, którzy deklarują, że przyjmą do siebie dawno niewidzianych krewnych. Wiele hoteli decyduje się na otwarcie. Robią to legalnie i wykorzystują działalność np. do turnusów rehabilitacyjnych. Trzeba tylko wykupić turnus medyczny i można się już pakować na majówkę.

źródło: trojmiasto.pl

zdjęcie: Sopot/Facebook

Komentarze

Komentarze