Wart 170 milionów dolarów Rooney, ustanowił rekordy świata. Gdzie wylądował na emeryturze?

Rooney mieszka w ogromnej rezydencji w Cheshire. Piłkarz dzieli luksusowe apartamenty z żoną Coleen i czterema synami Kai, Klay, Kit and Cass.

https://www.instagram.com/p/CJOWx1UDXLy/

Najpierw, by dotrzeć do takiego punktu, wychowywał się w Liverpoolu. Ojciec piłkarza pracował sezonowo jako budowlaniec, albo pobierał zasiłek dla bezrobotnych. Matka wydawała obiady w szkolnej stołówce za najniższą krajową i pracowała po godzinach, sprzątając w domach.

Kariera piłkarska

Rooney karierę na boisku rozpoczynał w szkółce Evertonu. Dość szybko zaczął piąć się w górę. Pierwszy raz, zaszczycony sporą publicznością, pokazał się w meczu z Arsenalem na Goodison Park. Zdobywając bramkę stał się w tamtym czasie najmłodszym strzelcem gola w historii Premier League, był zaledwie 16-letnim chłopcem. Później jego rekord poprawił James Milner.
Rooney osiągnął ogromny sukces w swej karierze, co znalazło odzwierciedlenie w niewiarygodnej liczbie fanów i ogromnej popularności jego jak i klubu. Najlepszy strzelec wszechczasów, szybko wniósł się na wyżyny swoich zdolności. Sam o sobie mówi, że kochał swą karierę i to, co robił.

Czy zostanie legendą sportu?

Minęło zaledwie kilka dni odkąd piłkarz ogłosił koniec kariery, a już z tęsknotą patrzy w przeszłość. Rooney obdarzył swym talentem kilka potężnych drużyn. Gra w Evertonie była jego pragnieniem z dzieciństwa. Najwięcej jednak czasu spędził w Manchester United. Bycie członkiem największego klubu na świecie przysporzyło się do zdobycia przez piłkarza licznych nagród. Doceniając to, fani i współzawodnicy życzą mu wszystkiego najlepszego.

Nagrody i wyróżnienia

Rooney został czterokrotnie uhonorowany tytułem gracza roku Anglii. Został również wybrany graczem sezonu Premier League (2009–10), piłkarzem roku FWA (2009–10) i zdobywcą złotego buta D.C. United (2018). To tylko niektóre z tytułów. Wayne ustanowił kilka rekordów piłkarskich, w tym rekord wszechczasów, jaki miał miejsce w Manchester United. Był najlepszym strzelcem reprezentacji Anglii i strzelił większość bramek w Premier League dla swojego klubu.

Komentarze

Komentarze